70-latek w szale strzelał do ludzi. ZDJĘCIA

Wczoraj ok. godz. 15, 70-letni Augustyn K. zaczął strzelać do swoich sąsiadów: 53-letniej Grażyny S. i jej 80-letniego ojca.

TYCZYN. Sąsiedzki konflikt przerodził się w krwawą jatkę.

– Usłyszałem huk, wybiegłem na podwórze, patrzę a Augustyn K. strzela do leżącej na trawie zakrwawionej sąsiadki – wspomina roztrzęsiony Antoni Kozek, świadek zdarzenia – Po chwili wybiegł jej 80-letni ojciec i próbował ją bronić, ale K. zaczął strzelać również do niego. Tadeusz W. upadł przed garażem i dostał jeszcze 2 strzały. Potem K. w amoku biegał jeszcze z pistoletem po ulicy i celował do sąsiada jadącego busem.

Takie sceny rodem z filmu gangsterskiego rozegrały się wczoraj ok. godz. 15 w Tyczynie na ul. Wyzwolenia. 70-letni Augustyn K. o mało nie zabił dwójki swoich najbliższych sąsiadów 53-letniej Grażyny S. i jej 80-letniego ojca Tadeusza W. Mierzył do nich z nielegalnie posiadanego pistoletu.

– To coś potwornego, ale obawialiśmy się, że prędzej czy później dojdzie do takiego zdarzenia – mówią przerażeni mieszkańcy ul. Wyzwolenia. – Te rodziny od przeszło 20 lat żyły w konflikcie. Wyzwiska i obelgi były tu na porządku dziennym. Rok temu przeszył szpadlem piersi zięcia Tadeusza W. Poszedł do więzienia, ale wyszedł po 3 miesiącach. Augustyn K. nieraz chodził po ulicy i otwarcie groził, że jeszcze im pokaże. I w końcu pokazał…

Rzeczywiście, jak wynika z relacji świadków wczorajsza strzelanina to kulminacja sąsiedzkiego konfliktu. Augustyn K. wrócił zdenerwowany z rozprawy w sądzie, która toczyła się przeciwko jego sąsiadom.

Poszkodowani Grażyna S. i Tadeusz W. zostali przewiezieni do szpitala na ul. Lwowskiej.

Podkom. Paweł Międlar, rzecznik prasowy podkarpackiej policji:

– Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci błyskawicznie zjawili się na miejscu. Mężczyzna oddawał strzały w kierunku kobiety i jej ojca z nielegalnie posiadanej broni palnej. Najprawdopodobniej było to usiłowanie zabójstwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA !

pb

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
9 lat temu

Znam tego pana ,ktory strzelal! Jak sie go nie zaczepialo to on nie zaczepial,ani nic nikomu nie powiedzial.Rowny z niego gosc,a nawet mozna bylo z nim pogadac na rozne tematy.Wogole prawdomowny,powiedzial oczywiscie zawsze co myslal nie lubial ludzi obludnych. Konflikt z sasiadami trwal wiele lat,nieraz sie zalil ,ze ma juz tego dosc ,ze chcialbny mieszkac spokojnie! Kiedy u niego bylem siedzielismy na lawce i jedna z tych sasiadek wyszla na balkon i z ni z tego ni z owego zacezla go wyzywac. Pan A naprawde mial tego dosc. Wloczyl sie po sadach z nimi dzwonil na policje ,ale nikt mu… Czytaj więcej »

leon
leon
9 lat temu

A te pojazdy na fotkach RP 02551 oraz RZE XA64 to zapewne policji nieoznakowane operacyjne?