Dworzec dla busów będzie większy

Część placu przyklasztornego ogrodzono wstęgami i rozpoczęto roboty przy poszerzaniu terenu dworcowego dla busów. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Zakonnicy wzięli kredyt, żeby zapewnić lepsze warunki dla pasażerów.

Rozpoczęły się prace przy poszerzaniu placu dworcowego dla busów przy klasztorze ojców Bernardynów. Wczoraj wyrównywano nawierzchnię i pojazdy wożące podróżnych będą miały więcej miejsca na postój.

Podróżni korzystający z busów byli zaniepokojeni, bo obawiali się, że mały dworzec zostanie wyprowadzony sprzed klasztoru. W tym miejscu budowany jest płatny parking na 150 aut i przygotowywany jest teren dla klasztornych ogrodów. Miejsce budowy ogrodzono i busy miały coraz mniej miejsca na parkowanie. Okazuje się jednak, że nie tylko dworzec nie zniknie, ale zostanie nawet poszerzony.

- Przy bazylice nadal będą zatrzymywać się busy, które będą z tego miejsca wozić pasażerów – poinformował nas ojciec Rafał Klimas, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której jest klasztor o.o. Bernardynów. -  W banku dostaliśmy kredyt i pieniądze wydamy na wybudowanie wiat przystankowych z prawdziwego zdarzenia. Jednak dworzec z busami będzie trochę dalej niż teraz, bo przystanki cofniemy od klasztoru. Zajmie on większa powierzchnię niż obecnie.

Zakonnicy za uzyskane pieniądze z opłat za postój samochodów na parkingu przy klasztorze zamierzają spłacić bankową pożyczkę na budowę wiat dworcowych dla busów.

and

do “Dworzec dla busów będzie większy”

 1. gośc

  a do czyjej kieszeni trafia pieniadze z oplat za postoje autobusów i mikrobusów na wspomnianym przystanku przy klasztorze? ;-)

 2. asdf

  po pierwsze na PKS nie ma miejsca po drugie miasto nic tam nie planowało…. stał ten plac zastawiony samochodami i pożytku z tego nie było

 3. dworcowy cieć

  A dlaczego busy nie mogą korzystać za dopłatą z dworca PKS? Jak to jest, czy ktoś się zna na tym i mi wytłumaczy?

 4. miastowy

  A jednak wszystko jest już oczywiste. „Zakonnicy za uzyskane pieniądze z opłat za postój samochodów na parkingu przy klasztorze zamierzają spłacić bankową pożyczkę na budowę wiat dworcowych dla busów”
  Czyli Bernardyni będą robić niezły biznes bo opłaty będą wpadać do ich kieszeni. Jak miast chciało wybudować parking wielokondygnacyjny to byli przeciwni! Później machloja z przekazaniem za darmo działki i już biznes zwietrzony! Kolor sukienki nie ma znaczenia czy brązowa czy czarna pazerność na pieniądze dominuje! A założeniami religii było w prostocie i ubóstwie! ohh pieniądz rządzi światemi umysłami pazernego kleru!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.