Dworzec PKP w Leżajsku został oficjalnie otwarty, ale… jest zamknięty

Wyremontowany i oficjalnie otwarty dworzec PKP prezentuje się pięknie. Szkoda tylko, że podróżni nie mogą z niego korzystać. Fot. Autor

LEŻAJSK. – Powinna wisieć kartka, że najbliższe czynne dworce kolejowe są w Przeworsku i w Rozwadowie – śmieją się podróżni.

– Ten dworzec został otwarty dla mieszkańców czy tylko dla określonych osób? – pyta pan Michał z Leżajska. Dokładnie tydzień temu z wielką pompą otworzono tu nowy dworzec PKP, po czym de facto został dla podróżnych zamknięty. Nie mogą skorzystać ani z poczekalni, ani z toalety, a na drzwiach wejściowych wisi kartka z informacją “bilety w pociągu u konduktora”.

Bez kasy biletowej pasażer nie kupi w Leżajsku swobodnie biletu ani miejscówki na pociągi objęte rezerwacją, nie dokona zwrotu biletu, ani zmiany umowy przewozu. Nie kupi też biletów z wielu ofert promocyjnych. – To już są totalne kpiny z pasażerów – mówi pan Rafał, który chciał kupić bilet. Trudno nie przyznać mu racji, bo brak jest jakiejkolwiek informacji kiedy dworzec zacznie funkcjonować. – Powinna wisieć kartka, że najbliższe czynne dworce kolejowe są w Przeworsku i w Rozwadowie – ironizuje pan Michał.

Na oficjalnym otwarciu dworca 3 sierpnia br. wstęgę przecinali Poseł Platformy Obywatelskiej na Sejm RP Zbigniew Rynasiewicz, wicemarszałek województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, dyrektor PKP S.A. w Krakowie Paweł Chmielewski oraz Burmistrz Leżajska Piotr Urban. – Jestem zaskoczony tą sytuacją i nie wiem, jakie są przeszkody. Chodzi chyba o niewyjaśnione sprawy własnościowe – mówi ten ostatni. Burmistrz Leżajska zapewnia, że już interweniował w PKP i że 15 sierpnia podróżni będą mogli już normalnie korzystać z wyremontowanego za 5 mln zł obiektu.

***
Po co politycy oficjalnie otworzyli dworzec skoro mieszkańcy nadal nie mogą z niego korzystać? No cóż, to już odwieczne pytanie w polskiej rzeczywistości…

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gienia
gienia
8 lat temu

to kolejna PROMOCJA ZbigniewA Rynasiewicza,