Dwumecz z wiceliderem

W miniony weekend tarnobrzeżenie wygrali ze Startem Gdynia. Teraz liczą na dwa zwycięstwa. Fot. Bogdan Myśliwiec

TAURON BASKET LIGA. Jeziorowcy chcą zwycięstw.

Koszykarze Jeziora meczem z AZS Koszalin rozpoczynają rundę rewanżową. Na inaugurację TBL wygrali na wyjeździe 78:77 z aktualnym wiceliderem. Tarnobrzeżanie nie ukrywają, że liczą na powtórkę.

Zespół trenera Dariusza Szczubiała po sobotnim ligowym pojedynku w niedzielę rozegra pierwszy mecz III rundy Intermarche Basket Cup. Pucharowy rewanż, który miał zostać rozegrany w Koszalinie 12 grudnia, został przełożony i odbędzie się w Koszalinie w niedzielę 23 grudnia (godz. 17). Dzień wcześniej “Jeziorowcy” rozegrają wyjazdowy mecz Tauron Basket Ligi z Kotwicą Kołobrzeg (18).

„Jeziorowcy” w minioną środę rozegrali towarzyski mecz w Kraśniku ze Startem Lublin, wygrywając 101:80. W ostatniej kolejce zespół trenera Szczubiała przełamał wreszcie serię ośmiu z rzędu porażek i pokonał Start Gdynia. – Na pewno możemy głęboko odetchnąć. Fajnie jest wygrać po tylu porażkach, ale nie można się za bardzo tym zadowalać, trzeba dalej walczyć o zwycięstwa – mówi kapitan „Jeziorowców”, Jakub Dłoniak.

W sobotę tarnobrzeżan czeka trudne zadania. Akademicy z Koszalina są wiceliderem i mają na koncie 8 zwycięstw (ostatnio cztery z rzędu). Nieco gorzej podopieczni chorwackiego trenera Teo Cizmića spisują się na wyjeździe, gdzie mają bilans 2-2. Najskuteczniejszym graczem AZS-u jest Łukasz Wiśniewski (15,1 pkt), którego wspiera amerykański duet Jeff Robinson (13,7) i Darrell Harris (12,1).

JEZIORO – AZS Koszalin
sobota i niedziela, godz. 18

rm

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o