Dwunastolatek „legalnie” kupił piwo

KROSNO. Skandal! W jednym ze sklepów małolat tak bardzo nalegał, że ekspedientka nie potrafiła odmówić.

Postępowanie sądowe, kara grzywny i prawdopodobnie zabranie koncesji na sprzedaż alkoholu grozi właścicielowi sklepu z Krosna, którego pracownica sprzedała alkohol dwunastoletniemu chłopcu. Nieletni wypił zakupione piwo razem ze starszym o dwa lata kolegą na klatce jednego z wieżowców przy ul. Mickiewicza. Zaraz potem obaj wpadli w ręce dzielnicowych.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (28 bm.) wieczorem. Patrolujący teren dzielnicowi zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców, że na klatce bloku przy ul. Mickiewicza w Krośnie, dwóch nieletnich spożywa piwo. We wskazanych budynku policjanci zastali dwóch chłopców w wieku 12 i 14 lat, od których czuć było woń alkoholu.

W czasie rozmowy chłopcy przyznali się, że wypili piwo, zakupione osobiście przez młodszego z nich w pobliskim sklepie. Doprowadzony tam 12-latek bez wahania wskazał ekspedientkę, która sprzedała mu alkohol. Wylegitymowana przez policjantów 22-letnia kobieta oświadczyła, że chcąc kupić piwo chłopiec tak bardzo nalegał, że nie potrafiła mu odmówić.

Jaka będzie grzywna dla lekkomyślnej ekspedientki i właściciela sklepu, orzeknie sąd. Najniższa kara 100 zł, najwyższa, nawet …ponad milion.

Właściciel lokalu może również stracić koncesję na sprzedaż alkoholu. Ale to już będzie zależało od decyzji Rady Miasta.

Barbara Mnich

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments