Dynamiczna corsa

Nowa corsa

Najpopularniejszy opel doczekał się kolejnej modernizacji. Corsa z roku 2011 ma zmieniony przód, nieco inne wnętrze, dostępna jest w nowych kolorach i z bogatszym wyposażeniem seryjnym.

W ubiegłym roku Opel przeprowadził duże zmiany w podwoziu i silnikach corsy. Teraz przyszła kolej na zmiany stylistyczne, które upodabniają miejskiego opla do obecnej, bardzo ładnej i świetnie przyjętej linii stylistycznej znanej z insigni i astry.

Bardziej sportowy wygląd

Zmiany są niewielkie, ale wizualnie bardzo poprawiły wygląd samochodu. W corsie 2011 zmieniona jest pokrywa silnika, zderzak, reflektory i atrapa. Dzięki nowej stylistyce samochód stał się optycznie szerszy, niższy i nabrał dynamicznego oraz sportowego wyglądu. Nowa corsa wygląda bardzo bojowo, zwłaszcza z dwoma czarnymi pasami biegnącymi przez środek pokrywy silnika, dachu i bagażnika.

Corsa dostępna jest w dwóch znacznie różniących się charakterem wersjach nadwoziowych. Wersja 3-drzwiowa ma praktycznie sylwetkę coupe i adresowana jest do młodych oraz do lubiących dynamiczną jazdę. Natomiast odmiana 5-drzwiowa ma pojemne i uniwersalne wnętrze, które doceniają użytkownicy podczas codziennej eksploatacji.

Wnętrze corsy oferuje liczne innowacyjne rozwiązania rzadko dostępne w tej klasie. Do najważniejszych należy zaliczyć podgrzewaną kierownicę, zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix, reflektory adaptacyjne (AFL), układ wspomagający ruszanie na wzniesieniach oraz panoramiczny dach.

6 silników w 9 wersjach mocy

Gama jednostek napędowych składa się z sześciu silników dostępnych w dziewięciu wersjach mocy. Wśród benzynowych można wybrać motor 1.0/65 KM, 1.2/70 KM i 85 KM oraz 1.4/100 KM. Dla lubiących mocne wrażenia przeznaczona jest odmiana OPC z silnikiem o mocy 192 KM. Gama diesli składa się z silników 1.3/75 KM i 95 KM i 1.7/130 KM. W tym roku pojawił się silnik 1.3 ecoFLEX/95 KM z systemem start/stop, który zużywa poniżej 4 litry oleju napędowego na 100 km.

Samochody są już w sprzedaży, a o zaletach nowej corsy można się przekonać w salonie Opla Auto Watkem. Ceny corsy rozpoczynają się od 39 700 zł dla nadwozia 3-drzwiowego i od 41 tys. zł dla 5-drzwiowego.

Grzegorz Burda

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments