Dynamiczne skalowanie zasobów – firma w chmurze

Chmura Krajowa to duży projekt, dzięki któremu polscy przedsiębiorcy mogą zrobić „krok w przyszłość” pod względem innowacyjności. Udostępnia on wiele ciekawych, przydatnych narzędzi, które umożliwiają optymalizację kosztów, zwiększenie bezpieczeństwa i wydajność firmy. Jest to niesamowicie użyteczne rozwiązanie, dzięki któremu wiele aspektów danego przedsiębiorstwa może zostać poprawionych.

Nowoczesna firma w chmurze

Chmura obliczeniowa pozwala na korzystanie z wielu nowoczesnych technologii, które są w stanie pomóc w zarządzaniu firmą, zabezpieczaniu ważnych danych i wiele więcej. Chmura Krajowa zakłada udostępnienie narzędzi, dzięki którym przedsiębiorcy mogą znacznie wydajniej korzystać z zasobów ludzkich i technicznych. Pracownicy mają ułatwioną pracę, a dostęp do danych jest łatwiejszy, przez co jest to sytuacja, w której obie strony korzystają. Należy wspomnieć także o nowoczesnych protokołach bezpieczeństwa, udostępnianych przez projekt.

Jednym z bardzo istotnych aspektów chmury krajowej jest możliwość skalowania wykorzystywanych zasobów. Jest to tak ważne, ponieważ większość firm charakteryzuje się koniecznością dynamicznego dostosowywania się do zmiennych potrzeb finansowych. Takie rozwiązanie umożliwia dowolne operowanie zasobami, dzięki czemu można ciągle zatrudniać nowych pracowników, wykorzystywać większą moc obliczeniową czy tworzyć bardziej rozbudowane bazy danych. Możliwości jest niesamowicie dużo.

Zalety skalowalnego centrum danych

Jakie konkretnie korzyści ma firma, która korzysta z rozwiązań chmury? Oto kilka z nich:

  • możliwość zarządzania lokalnymi i chmurowymi centrami danych z poziomu jednej konsoli. Dzięki temu przedsiębiorca, przy pomocy zaledwie jednego narzędzia, jest w stanie operować na wszystkich wykorzystywanych obecnie zasobach;
  • moc obliczeniowa i pamięć dynamicznie dopasowująca się do potrzeb firmy to kolejne, bardzo istotne zalety. Dzięki temu, jeżeli potrzeba bardziej skomplikowanego programu lub zapisania ogromnej bazy użytkowników, nie trzeba się przejmować. Chmura krajowa udostępnia dynamiczne centra danych, które same dopasowują się do naszych potrzeb. Jest to znaczna oszczędność czasu i nie tylko. Nie musimy w takiej sytuacji również płacić za dodawanie nowych serwerowni czy lepszego sprzętu komputerowego;
  • możliwość integracji chmury ze środowiskiem lokalnym za pośrednictwem technologii HCX to kwestia ważna głównie wtedy, gdy w firmie wykorzystywane są wirtualne maszyny. Dzięki temu można dowolnie synchronizować dane z chmurą, pracując na lokalnym urządzeniu. Dodatkową zaletą jest to, że sprzętem, za pomocą którego łączymy się z chmurą, może być dowolne urządzenie z dostępem do internetu, czyli smartfon, tablet, laptop, komputer PC lub Mac.

Artykuł partnera