Dyplomaci chcą dać nadzieję chorym dzieciom

Inicjatorką akcji jest Beata Drozd, żona Konsula Generalnego RP we Lwowie, Jarosława Drozda, która osobiście podziękowała dyplomatom za zaangażowanie.

LWÓW (Ukraina). Żona polskiego konsula inicjatorką akcji na rzecz hospicjum dla dzieci we Lwowie.

Lwowski Klub Dyplomatyczny, w którym działają pracownicy 3 konsulatów generalnych i 15 honorowych znajdujących się we Lwowie, zorganizował dobroczynny jarmark świąteczny pod hasłem „Dajmy Nadzieję”. Na rzecz utworzenia we Lwowie dziecięcego hospicjum udało się zebrać ponad 126,5 tys. hrywien (UAH). Akcję zainicjowała żona Konsula Generalnego RP Jarosława Drozda, Beata.

Jarmark urządzono w budynku Narodowego Akademickiego Ukraińskiego Dramatycznego Teatru im. Marii Zańkowieckiej, których na tak szczytny cel użyczył szef tej placówki Andrij Maciak. Poza świątecznymi stosikami konsulatów na charytatywnym jarmarku stanęły także stosika lwowskiego przedstawicielstwa MSZ Ukrainy, Wydziału ds. Turystyki, Integracji Europejskiej, Kontaktów Zewnętrznych i Inwestycji Lwowskiej Państwowej Administracji Obwodowej oraz różnych organizacji społecznych działających w mieście.

Kupić na nich można było najróżniejsze rzeczy. Królowały smakołyki lwowskiej kuchni, ciekawe pamiątki, książki, obrazy płyty i rękodzieło. Chętnych nie brakowało, a organizatorzy zadbali o to, by jak najwięcej osób wsparło szczytny cel jarmarku charytatywnego. Była zatem także loteria fantowa oraz aukcja, na której licytowano m.in. wycieczki do ciekawych miejsc w Polsce i na Ukrainie. Nie zabrakło także występów artystycznych zespołów zaproszonych przez placówki dyplomatyczne.

Dyplomatom, którzy tak serdecznie i ciepło zareagowali na inicjatywę małżonki polskiego Konsula Generalnego RP we Lwowie dziękowali osobiście sam konsul i jego żona Beata Drozd oraz szef lwowskiego przedstawicielstwa MSZ Ukrainy Wiaczesław Wojnarowski.

Dochód z jarmarku jest imponujący. Zebrano dokładnie 126 tys. 554 hrywny i 50 kopiejek. Pieniądze te w całości zostaną przeznaczone na rzecz stworzenia we Lwowie hospicjum dla ciężko chorych dzieci.

Monika Kamińska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jerzy
Gość
jerzy

Piekna akcja i gratulacje dla żony konsula RP Jarosława Drozda. Tak duzo zebrali pieniędzy bo każdy z nas chcialby cos w życiu zrobic coś dobrego.Szkoda że tam nie bylem bo napewno coś bym kupil na pamiatkę