Dyrektor dba o mury nie o ludzi, ze szpitala pozostał już tylko “kadłubek”

Dziwi mnie jedno, szpital świadczy usługi dla wszystkich obywateli nie tylko mundurowych, a żadne władze nie zareagowały gdy setki pacjentów zostały pozbawione dostępu do neurologów – mówi dr Romuald Radziewicz, specjalista psychiatrii i neurologii, biegły sądowy w zakresie psychiatrii z Rzeszowa. Fot. Anna Moraniec

RZESZÓW. Doktor Romuald Radziewicz: dyrektor Zdzisław Białowąs bezkarnie niszczy szpital MSW.

Arogancję, konfliktowość, pokrzykiwanie, zastraszanie, upojenie władzą, szykany, zbudowanie sieci donosicieli, dążenie do pozbycia się starych pracowników, którzy mają jakikolwiek związek z “tamtym systemem” zarzuca obecnemu dyrektorowi szpitala MSW były już, zwolniony przez niego kierownik poradni psychiatrycznej.

– Poświęciłem temu szpitalowi pełne 26 lat i 20 lat jako kierownik. Nigdy nie byłem karany dyscyplinarnie, ani w żaden inny sposób. Nagle, na drodze “czystek” dostałem wypowiedzenie, bo dyrektor “stracił do mnie zaufanie”. Co gorsza, takich jak ja jest więcej. Wygląda na to, że dla dyrektora ważne są mury, a nie kompetentny personel. Po zrealizowaniu jego planów mury faktycznie będą piękne, ale nie będzie miał kto w nich pracować – mówi dr Romuald Radziewicz, który przez 20 lat kierował poradnią psychiatryczną w Szpitalu MSW w Rzeszowie.

– Niezwykle niepokojące jest to, że szpital traci tradycyjnie związanych z nim podopiecznych, np. Komenda Wojewódzka Policji nie podpisała z nim umowy o badania w zakresie medycyny pracy. Wygląda na to, ze szpital resortowy nie leczy mundurowych, przestaje leczyć też zwykłych Kowalskich, szpital kurczy się, z wieloprofilowej placówki o wysokim prestiżu, cieszącej się zaufaniem pacjentów został “kadłubek”, w którym funkcjonują nieliczne oddziały.

Doktor zarzuca dyrektorowi szeroko zakrojony mobbing i ciągłe zastraszanie personelu. Uważa, że traktuje szpital jak własny folwark i zachowuje się jakby nikt nie mógł wpłynąć na jego postępowanie, słowem jakby nie miał nad sobą nikogo. Być może tak jest, bo na pismo skierowane do resortu nie dostał żadnej odpowiedzi.

Resort jest zadowolony
Co ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie, któremu podlega szpital w Rzeszowie sądzi o pracowniczych problemach w placówce?

– Szpital ma zadowalające wyniki finansowe za pierwsze półrocze tego roku, dyrektor podjął działania naprawcze wywołane odejściem lekarzy z oddziału neurologii, planując rozszerzenie działania placówki o inne usługi – mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edward Makowiecki
Edward Makowiecki
2 lat temu

Potwierdzam opinie tych, którzy postrzegają tego człowieka jako super gnoja gotowego za pieniądze ale też z powodów politycznych wyniszczać ludzi. W duecie z takim samym gnojem H. Murjasem, będąc w związku biznesowym nie mieli prawa być biegłymi sądowymi , a byli i byli nie do ruszenia za sprawą kryptoSBckich powiązań z tak samo uzależnionymi od SB prokuratorami i sędziami. Te dwie poSBckie gnidy wyniszczały mnie kupionymi ale też ochoczo sporządzanymi z uwagi na wrogość do oficera LWP przeciwstawiającego się juncie Jaruzelskiego opiniami wywlekanymi przez zorganizowaną przeciwko mnie krypto SBcką prokuratorsko- policyjno- sędziowską sitwę obejmującą zasięgiem Prokuratury, Komendy i Sądy nie… Czytaj więcej »

maria
maria
3 lat temu

Lekarz który pominał sie ze swoim powołaniem. Nadaje sie do chlewu a nie wsrod chorych ludzi. Prostak , prymityw, agresywny pozbawiony wszelkiego czlowieczenstwa lekarz. Obym w zyciu na niego nie traiła.

Pacjent
Pacjent
3 lat temu

Najgorszy lekarz na jakiego trafiłam. Bardzo wulgarny, cwaniakujacy, pyskujac. Nie powinien leczyć chorych ani mieć z nimi kontaktu. Powinien mieć zabrany tytuł doktora. Brakuje mu tytułu człowiek. Najgorsze ze taki lekarz zasiada w komisji lekarskiej i jeździ po ludziach, gnoi ich i robi z ludźmi co chce. Skarga zostanie napisana. Omijać z daleka!!!

Kasia
Kasia
8 lat temu

Michał i Stach Mają rację. Ten Radziewicz to człowiek, który dla pieniędzy wszystko chyba zrobi. Brak słów… Po prostu wiem, że on faktycznie wystawia opinie dla sądu chyba czy prokuratury, które tak pisze, jak mu kto zapłaci. On się z policją konsultuje i ustala co ma być z tym czy tym człowiekiem i chociażby na badanie przyszedł człowiek najzdrowszy, to on zrobi z niego wariata (jeszcze z jednym Panem o inicjałach lek. med .Henryk.M.). Zero etyki, profesjonalizmu. Tragedia. On to powinien wg. mnie mieć jeszcze sprawy w prokuraturze, ale przecież oni się za niego nie wezmą, bo to jedna ręka.… Czytaj więcej »

Józef
Józef
8 lat temu

Michał pisze. Lek.Romuald Radziewicz” zrobił ludziom krzywdy”. Znam dr. Radziewicz i wielu jego pacjętów i stwierdzam lekarz ten tysiącom pacjętów zrobił dużo dobrego. Pozdrawiam dr. Radziewicza i życzę mu wytrwałości.

Stach
Stach
8 lat temu
Reply to  Józef

I słusznie Michał pisze, ten cały doktor to przekupna żmija, za kasę wystawiał zaświadczenia, wypisywał psychotropy ćpunom, i są dziesiątki ludzi, którym krzywdę też zrobił bo był w korupcji z policją rzeszowską i prokuraturą i takie opinie wystawiał, jakie mu oni kazali. Zero szacunki z mojej strony. Takich ludzi należy eliminować bezwzględnie. Niech on Bogu dziękuję, że nikt wcześniej do d… mu się nie dobrał, bo od dawna ten bandyta na to zasługiwał. Ja tez znam wielu jego pacjentów i tym, którym wystawiał opinie dla sądu i zniszczył im zycie. Dyrektor dobrze zrobił. On nigdzie jako lekarz nie powinien pracować.… Czytaj więcej »

Michał
Michał
8 lat temu

Panie Dyrektorze, szczerze gratuluję Panu decyzji o zwolnieniu lek. Radziewicza. Ten człowiek, jako lekarz oraz jako biegły sądowy uczynił ludziom mnóstwo zła i krzywdy. Powinien być dawno odsunięty od wszelkich funkcji związanych z zawodem psychiatry. Poza tym został skreślony z listy biegłych sądowych – też chyba nie bez powodu. Niech lekarz ten nie opowiada głupot, jaką to krzywdę szpital zrobił jemu, ale niech zastanowi się ile on zrobił ludziom krzywdy, przekreślając swoimi stronniczymi opiniami psychiatrycznymi nieraz całe ich życie.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

przecież szpitale mają być zlikwidowane – ludzie mają się leczyć sami- powstanie zawód „babka zielarka” ale Unia wprowadzi zakaz uprawy ziół – starzy mają wyzdychać – chorzy z braku medykanentów/ drogie/ przejdą na drugą stronę lustra – ma być naturalna selekcja – przetrwa tylko mocny/ twardy/zdrowy/ niewolnik/ do ciągłej pracy do 67 roku – a potem w piach.

wiesiek
wiesiek
8 lat temu

Przecież szpital nie jest jego własnością nie musi o to dbać jak całe PO za nic nie odpowiada nic mu nie grozi jedynie większą odprawę może dostać za realizowanie zadań partii