Dyskusja nad specustawą stadionową

Projekt ustawy o zapewnieniu bezpieczeństwa został specjalnie przygotowany na Euro 2012. Fot. Paweł Bialic

POLSKA. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt tzw. specustawy stadionowej zaprezentuje wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki i minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Projekt ustawy o zapewnieniu bezpieczeństwa został specjalnie przygotowany na Euro 2012. W specustawie znajdą się m.in regulacje dotyczące systemu dozoru elektronicznego, który w przypadku więźniów przebywających w domu działa już od półtorej roku oraz o tzw. rozprawach odmiejscowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można przeprowadzić rozprawę na stadionie przy użyciu łącza teleinformatyczne.

Sędzia będzie siedział w sądzie, ale na stadionie ma zostać zorganizowane specjalne pomieszczenie, gdzie z wykorzystaniem łączy teleinformatycznych będzie odbywała się rozprawa. Chuligana będzie można skazać szybko, bezpiecznie, jak również z zachowaniem wszelkich gwarancji procesowych.

Paulina Dudczak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
10 lat temu

kolejny bajer- sędzia może siedzieć nawet w pałacu kultury- istotna jest tylko stosowna kara i tu jest sedno- w Anglii sobie poradzono a u nas nic- bo są powiązania/ kluby- i cała otoczka jak to zostanie przecięte i będą odpowiednie kary to będzie spokój.