Działacze RP: -Chcemy likwidacji Straży miejskiej

Na zdjęciu Robert Smucz (z prawej) i Dariusz Dziadzio. Fot. Autor

RZESZÓW, PODKARPACIE. Na konferencji prasowej Robert Smucz i Dariusz Dziadzio mówili o konieczności zlikwidowania lub zreformowania straży miejskiej. Przedstawili też projekty 75 ustaw, by pokazać, że Ruch Palikota nie zajmuje się wyłącznie aferą wokół walki o stołek wicemarszałek.

– Od dłuższego czasu przyglądamy się działaniom straży miejskiej – mówił na konferencji prasowej Robert Smucz, przewodniczący zarządu Ruchu Palikota okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskiego. – Zbieramy informacje na temat tego, jak funkcjonują straże miejskie w różnych powiatach i okazuje się, że w przeważającej części straż miejska zajmuje się zbieraniem kar i mandatów – dodał.

Działacze RP twierdzą, że straż miejska zamiast pilnować porządku, dołączyła do działań Inspekcji Transportu Drogowego czy drogówki, czyli do uzupełniania budżetu. Robert Smucz przytoczył informacje dotyczące jednej z nadmorskich gmin, której budżet ma 5 mln zł dochodów z fotoradarów.

Projekty gospodarcze (nie) do niszczarki
Poseł Dariusz Dziadzio przedstawił trzy projekty, o których debatowano na ostatnim posiedzeniu Sejmu. Mimo że trafiły do niszczarki, po kosmetycznych zmianach znów zostaną złożone pod obrady. Pierwszy to wprowadzenie kadencyjności przedstawicieli samorządów, ale również parlamentarzystów do dwóch kadencji. Druga to zmiany w wypłacaniu chorobowego, które już od początku miałby wypłacać pracownikowi na zwolnieniu ZUS.

Trzecia ustawa dotyczy spraw związanych ze zwrotem VAT-u, który teraz jest wypłacany po 60-ciu dniach.

– Chcemy ten czas skrócić do 30 dni – mówił Dziadzio. – Zwrot VAT-u w wielu przypadkach spowoduje rozwój kolejnych inwestycji. W tej chwili te pieniądze są zamrożone. Wielokrotnie dochodzi do zatorów płatniczych, a nawet do upadłości firm – wyjaśniał.

Poseł przedstawił tez pakiet 75 nowych ustaw, które trafią w tej kadencji Sejmu pod obrady. Ma to pokazać, że Ruch Palikota nie zajmuje się tylko zamieszaniem wokół Wandy Nowickiej.

bsz

19
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
fredkomendant straży pożarnejolekmarcinAntek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
fred
Gość
fred

Należy zastanowić się do czego jest potrzebna straż miejska? Liczba strażników z roku na rok jest większa. Sprawdzenie zakresu działalności szeroko propagowanej przez Urząd,Co z tego wynika? Pod kościołem Farnym stoi samochód 4 strażników pilnują kościoła i księży ,żeby ich ktoś nie powołany nie porwał. Czasem kierowca obcy zaparkuje to mandacik jest się czym wykazać.Rzeszów metropolia posiada kilkanaście dzielnic i 66 strażników co robią -zmieniają się pod kościołem.

olek
Gość
olek

myślałem, że homoseksualiści lubią panów w mundurach ;)

Antek
Gość
Antek

Oni też po sznapsie i marynie? To was trzeba zlikwidować wysłać na bezrobocie a emeryturę tak jak zagłosowaliście czyli 67 lat a może w nagrodę po 70-tce.

xyz
Gość
xyz

Zlikwidować etaty nierobów budżetowych z tzw. straży miejskiej ,pseudonauczycieli, komunalki oraz elitę nierobów urzędasów samorządowych .Precz z nierobami budżetowymi !!! Mniej nierobów budżetowych niższe podatki dla podatników !!!

olo
Gość
olo

jak jeszcze obiecają likwidację ITD i foto radarów to mają mój głos w wyborach!

karwowski
Gość
karwowski

niech żyje Janusz Palikot !!!

marcin
Gość
marcin

biedronka opamiętaj się, to nie parada lewaków

TT
Gość
TT

A to się strażnicy odezwali. Jacuś z Pawełkiem do roboty. Nie pilnować fotoradaru w krzakach lub ścigać staruszki ze szczypiorkiem tylko na ulicę pilnować czystości.

Jacek
Gość
Jacek

Nie śmieć i nie szczaj po ulicach to nie będzie czego pilnować! A wtedy rzeczywiście straż będzie niepotrzebna!

TT
Gość
TT

Ciebie trzeba pilnować bo śmiecisz na tym forum.

Ambroży
Gość
Ambroży

Jak podaje GPC w Warszawie oficjalnie zamknięto Stadion Narodowy z powodu usterek p-poż!!
Razem z Palikotem wypada rozpłakać się lemingom po wcześniejszym sukcesie z lotniskiem w Modlinie!

ozzy45
Gość
ozzy45

Jak najbardziej popieram do czego nam straż wiejska ,tylko do zakładania blokad ,jeden zakłada ,a trzech patrzy .W Stalowej niema straży wiejskiej ale z tego powodu milicjanty coś robią bo widać ich po nocach praktycznie na każdej ulicy .A u nas w Rzeszowie pieniądze które idą na straż wiejską do pilnowania dziada i blokad dać milicji na zwiększenie ilości krawężników i niech pilnują bezpieczeństwa i do milicjanta to przynajmniej czuje się respekt ,a strażnika wiejskiego to leję na niego .

maniek
Gość
maniek

Niezły obciach należeć to takiej partii, nikt takich poważnie nie traktuje, w dodatku wstyd dla rodziny, porażka.

TT
Gość
TT

Wstyd to Ty robisz na tym forum a obciachem jest to, że masz dostęp na neta.

Ambroży
Gość
Ambroży

Ruch paligłupa powinien czym prędzej zniknąć z polskiej polityki. To zbiorowisko jest wstydem dla całej Polski szkodzi jak zaraza młodym nieukształtowanym umysłom i żeruje na głupocie tych co dali im mandaty parlamentarne. Szkoda że dopiero teraz w tym połapali się polityce lewicy i środka , bo lemingom za wyhodowanie tego tworu jeszcze długo będzie się odbijało to czkawką!!

Paweł
Gość
Paweł

Sobie możecie chcieć barany likwidować, ale swoją lewacką partię. Politycy za trzy grosze.

Jacek
Gość
Jacek

Ruch Pali… jest już skończony!, Najpierw robią rozróbę ze swoją posłanką, potem ją wywalają a na sam koniec jeszcze się chcą wybielić , co to oni nie robią! Lizanie d… swojemu Panu Palikotu!

ryszard
Gość
ryszard

natychmiast zlikwidować upierdliwce

komendant straży pożarnej
Gość
komendant straży pożarnej

miech żyje Janusz Palikot i Ruch Palikota !

precz ze strażą miejską !