Działając lokalnie, myślą globalnie

Młodzież z Liceum Samorządowego w Głogowie Małopolskim biorąca udział w projekcie „Akcja - Reakcja”.
Młodzież z Liceum Samorządowego w Głogowie Małopolskim biorąca udział w projekcie „Akcja – Reakcja”.

RZESZÓW, PODKARPACIE. Studenci Ratownictwa Medycznego na UR przygotowali projekt pn. „Młodzieżowa Akcja – Reakcja”, którego celem jest propagowanie idei niesienia pomocy.

W jej ramach w sobotę, po raz pierwszy w Polsce, młodzi ludzie, uczniowie Gimnazjum ks. ppłk Stanisława Żytkiewicza w Boguchwale i przedstawiciele Liceum Samorządowego w Głogowie Małopolskim wzięli udziału w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

Dzięki temu mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem SOR-u, przyjrzeć się pracy lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. Przygotowywani już wcześniej na zajęciach z pierwszej pomocy i uwrażliwiani na krzywdę ludzką i wartość życia ludzkiego, mogli na własne oczy obserwować, jak cenne bywają sekundy oraz jak ważna i precyzyjna jest, i być musi praca personelu przebywającego na oddziale ratunkowym.

Głównym działaniem w ramach projektu jest edukowanie młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Kulminacyjnym punktem, a zarazem największym przedsięwzięciem w jego ramach będzie organizacja konferencji z pierwszej pomocy.

Organizatorzy mają nadzieję, że poprzez realizację przedsięwzięcia zostanie zaszczepiona w młodzieży idea niesienia pomocy, oraz zostaną wyrównywane szanse edukacyjne młodzieży pochodzącej z terenów o mniejszej świadomości społecznej.

am

[print_gllr id=100478]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kysyprzemysl
kysyprzemysl
7 lat temu

,,O RATOWNICTWIE MEDYCZNYM DLA NAJMŁODSZYCH” Tutaj dzieciom opowiemy, – jak człowieka ratujemy. Gdy się z kimś coś złego dzieje, – tutaj niech się nikt nie śmieje. Gdy widzimy człowiek leży, – może pomóc mu należy. Czasem przy Was ktoś zasłabnie, – czy też pod samochód wpadnie. To nie wolno wam uciekać, – ani też z pomocą zwlekać. Co tu czynić też należy, – od Was życie więc zależy. Nie robimy więc paniki, – bo to daje złe wyniki. Każdy dziś komórkę nosi, – jest też numer- co się prosi. By pod niego też zadzwonić, – tym sposobem pomoc zrobić. A… Czytaj więcej »