Działkę przy ul. Szpitalnej oddali za tereny przy ul. Zawiszy

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Rzeszowscy radni na sesji Rady Miasta wyrazili zgodę na zamianę działkami z prywatnym inwestorem.

Teren przy ul. Szpitalnej przejdzie w ręce spółki Developres. Ta w zamian za to da miastu dwie działki przy u. Zawiszy. Jedna z nich przeznaczona jest pod zabudowę usługowa (żłobek), a druga, położona tuż obok – przeznaczona pod publiczną zieleń.

Na placu garncarskich spółka chce wybudować 30-metrowy budynek mieszkalny. – Nie jestem pewien, czy będzie się wpasowywał w ten teren – mówił z niepokojem radny Robert Kultys (PiS). – Dla miasta lepiej by było, żeby inwestycja była zrobiona w oparciu o Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, a nie w oparciu o decyzję, którą posiada inwestor – dodał.

Część radnych miała wątpliwości, czy dobrą decyzją będzie podzielenie placu garncarskiego między różnych inwestorów. Ostatecznie jednak 14 radnych opowiedziało się za zamianą działek, a tylko 3 zagłosowało przeciw.

en

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ROMANsocjologDarekjacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

tak projekt z tym placem garncarskim musi być przemyślany
– tam tylko super wieżowiec [ 10 pięter dla biedaków- kolejne 30 pod wynajem- na ostatnim taras widokowy i cała infrastruktura – no i oczywiście nowa kawiarnia „KOSMOS Bis” – to popieram – oczywiście należy pamiętać o parkingach.

socjolog
Gość
socjolog

„… na placu garncarskich spółka chce wybudować 30-metrowy budynek mieszkalny. – Nie jestem pewien, czy będzie się wpasowywał w ten teren…”dlaczego nie ? pod warunkiem że będą to piętra pod ziemią :D

Darek
Gość
Darek

jak mozna dzialki w scislym centrum zamienic na jakies na obrzezach miasta !!!

jacek
Gość
jacek

Mam nadzieję, że ktoś mądry się tym zajmie, zanim wybudują 30-metrowy budynek w sąsiedztwie Rynku, to jakiś koszmar, jak można być tak tępym, w tym miejscu taka wysoka zabudowa, w dodatku w stylu wieś tańczy i śpiewa?????