Działkę przy ul. Szpitalnej oddali za tereny przy ul. Zawiszy

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Rzeszowscy radni na sesji Rady Miasta wyrazili zgodę na zamianę działkami z prywatnym inwestorem.

Teren przy ul. Szpitalnej przejdzie w ręce spółki Developres. Ta w zamian za to da miastu dwie działki przy u. Zawiszy. Jedna z nich przeznaczona jest pod zabudowę usługowa (żłobek), a druga, położona tuż obok – przeznaczona pod publiczną zieleń.

Na placu garncarskich spółka chce wybudować 30-metrowy budynek mieszkalny. – Nie jestem pewien, czy będzie się wpasowywał w ten teren – mówił z niepokojem radny Robert Kultys (PiS). – Dla miasta lepiej by było, żeby inwestycja była zrobiona w oparciu o Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, a nie w oparciu o decyzję, którą posiada inwestor – dodał.

Część radnych miała wątpliwości, czy dobrą decyzją będzie podzielenie placu garncarskiego między różnych inwestorów. Ostatecznie jednak 14 radnych opowiedziało się za zamianą działek, a tylko 3 zagłosowało przeciw.

en

do “Działkę przy ul. Szpitalnej oddali za tereny przy ul. Zawiszy”

 1. ROMAN

  tak projekt z tym placem garncarskim musi być przemyślany
  - tam tylko super wieżowiec [ 10 pięter dla biedaków- kolejne 30 pod wynajem- na ostatnim taras widokowy i cała infrastruktura – no i oczywiście nowa kawiarnia „KOSMOS Bis” – to popieram – oczywiście należy pamiętać o parkingach.

 2. socjolog

  „… na placu garncarskich spółka chce wybudować 30-metrowy budynek mieszkalny. – Nie jestem pewien, czy będzie się wpasowywał w ten teren…”dlaczego nie ? pod warunkiem że będą to piętra pod ziemią :D

 3. Darek

  jak mozna dzialki w scislym centrum zamienic na jakies na obrzezach miasta !!!

 4. jacek

  Mam nadzieję, że ktoś mądry się tym zajmie, zanim wybudują 30-metrowy budynek w sąsiedztwie Rynku, to jakiś koszmar, jak można być tak tępym, w tym miejscu taka wysoka zabudowa, w dodatku w stylu wieś tańczy i śpiewa?????

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.