Działkowcy: – Nie oddamy naszych ogrodów!

W Kolbuszowej jest ok. 130 działek, które funkcjonują w ramach czterech ogrodów działkowych. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Uwłaszczenie działek to ich likwidacja – uważa Ignacy Wiącek.

Kolbuszowscy działkowcy zapowiadają walkę w obronie obywatelskiego projektu ustawy o ogrodach działkowych. Nie kryją rozgoryczenia z powodu niesprawiedliwego traktowania działkowców przez rządzące ugrupowanie polityczne. Zwracają uwagę na fakt, iż ogrody powstały na nieużytkach, wysypiskach i terenach poprzemysłowych, a jednostki samorządu terytorialnego w żaden sposób nie pomogły w ich zakładaniu.

Zdaniem działkowców, najważniejszą rzeczą jest zachowanie tytułów prawnych do gruntów zajmowanych przez ogrody działkowe. – Grunty pod ogrody zostały już kiedyś wykupione przez państwowe przedsiębiorstwa, w których ciężko pracowaliśmy – mówi Ignacy Wiącek (72 l.), prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Prefabet” w Kolbuszowej.

- Na działki przychodzą całe rodziny, które w spokojnej i miłej atmosferze spędzają wolny czas. Komu to przeszkadza? Przecież uwłaszczenie działek równa się ich likwidacji. W takiej sytuacji na ogrodzie będzie można sobie postawić cokolwiek, chociażby kurnik czy warsztat, a to momentalnie „wykurzy” sąsiadów, zajmujących się ogrodnictwem. Z kolei wąskie alejki ogrodowe staną się drogami publicznymi – irytuje się Ignacy Wiącek.

- Uwłaszczenie działek spowoduje wycięcie milionów drzew, krzewów ozdobnych i unikatowych kwiatów – dodaje nasz rozmówca. – Pociągnie to za sobą likwidację wielu przedsiębiorstw i sklepów dla działkowiczów. W Kolbuszowej jest 130 działkowiczów w czterech ogrodach. W „Prefabecie” mamy 36 działek o łącznej powierzchni 1,2 hektara. I na biurku mam kilkanaście podań o przyznanie ogródka. Jest więc o co walczyć – przekonuje.

Paweł Galek

do “Działkowcy: – Nie oddamy naszych ogrodów!”

  1. urzednik w skarbowce

    Dzialkowiec jest TYLKO tymczasowym dzierzawca dzialki i o tym powinien pamietac. Miasto moze w kazdym czasie zagosp[odarowac ten teren o ile bedzie taka potrzeba dla miasta.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.