Dzieci patrzą na pijaków.

BRATKOWICE, GMINA ŚWILCZA Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Bratkowic twierdzący, że w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3 sprzedawany jest alkohol.

Sprawdziliśmy zgłoszenie, które okazało się prawdziwe. Dzieci po wyjściu z terenu szkoły i przejściu przez jezdnię mogą wejść do sklepu gdzie można kupić nie tylko piwo ale też wysokoprocentowe trunki.

Mieszkańcy mają wątpliwości, czy taka sytuacja jest zgodna z prawem. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy w Świlczy, koncesja została przyznana zgodnie z prawem bo działkę na której stoi szkoła i parcelę na której jest sklep dzieli… droga powiatowa.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
6 lat temu

Ten kto tak twierdzi nie zna przepisów, szkołę nr 3 od sklepu oddziela droga powiatowa i prawo mówi, iz można sprzedawać w takiej sytuacji alkohol. Pragne zauwazyc iż w tej samej miejscowości obok szkoły nr 1 JEST SRZEDAWANY ALKOHOL na tym samym terenie co szkoła, podkreslam iż oba budynki nie są rozdzielone drog, i jaki tu senes. Pisząc do SN osoba taka, chciała jedynie zbeszcześcic właściciela sklepu leżącego na przeciwko Szkoły nr 3.