Dzieciom z hospicjum – rzeszowscy dziennikarze. ZDJĘCIA

Od lewej: Mariusz Włoch, redaktor naczelny Super Nowości, Grzegorz Boratyn z TVP Rzeszów i Andrzej Plęs (stoi) pozują do “Pokłonu Pasterzy” pędzla włoskiego mistrza Domenico Ghirlandaio. Fot. Krzysztof Zieliński

Ruszyły zdjęcia do nowego charytatywnego kalendarza.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

Agnieszka Pipała z PAP pozuje do “Śmierci Kleopatry”. Mariusz Włoch, naczelny dziennika Super Nowości, razem z kolegami wcielają się w pasterzy. Rzeszowscy dziennikarze już po raz drugi wzięli na warsztat dzieła słynnych mistrzów, by pomóc dzieciom z hospicjum.

Trwają prace nad przygotowaniem drugiej edycji kalendarza. Zostanie on zilustrowany obrazami m.in. Rubensa, Maneta, Botticelli’ego, Veronese’a, których bohaterami będą rzeszowscy dziennikarze. – Jestem pod wrażeniem pracy kolegów. W czasie sesji nikt nie grymasi, każdy cierpliwie znosi zmianę ustawienia. Postaci na obrazach mają nienaturalne pozy, bardzo trudno jest się ustawić w takiej samej pozycji – mówi Agnieszka Pipała z PAP, jedna z inicjatorek nietypowego kalendarza. – Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy 15 stylizacji. Cztery zdjęcia mamy już za sobą. Nasz kalendarz zaczyna się od karty z grudniem 2011 rok, a kończy się kartą ze styczniem 2013 rok.

Jak podkreśla, przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc Teatru im. W. Siemaszkowej. To tu odbywają się sesje fotograficzne. – Teatr oddał nam do dyspozycji nie tylko scenę, ale i swoich pracowników. Czuwają oni nad oświetleniem oraz kostiumami i fryzurami. Wszystko po to, aby nasze postacie były jak najbardziej wierne modelom na obrazach.

W ub. roku dzięki edycji dziennikarskiego kalendarza udało się zebrać aż 10 tys. zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments