Dzień Serca w Rzeszowie!

RZESZÓW. 30 września w południe przyjdź na rynek, pomóż swojemu sercu.

“Jeden Świat, Jeden Dom, Jedno Serce. Profilaktyka chorób układu krążenia u kobiet i dzieci” to hasło pod jakim obchodzony jest tegoroczny Światowy Dzień Serca. Już w najbliższą niedzielę 30 września od godziny 12 na Rzeszowski Rynek Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wraz z Centrum Medycznym MEDYK zaprasza mieszkańców na bezpłatne badania, konsultacje medyczne i dobrą zabawę.

Podczas trwania imprezy będzie można wykonać spirometrię, EKG, zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zrobić analizę składu ciała, skorzystać z konsultacji specjalisty kardiologa, lekarza rodzinnego, dietetyka, rehabilitacji kardiologicznej i fizjoterapeutycznej, poradnictwa antynikotynowego.

O serce dbają na całym świecie
Światowy Dzień Serca to przedsięwzięcie o randze międzynarodowej, inspirowane przez World Heart Federation z udziałem World Health Organisation (WHO), UNESCO oraz UNICEF i obchodzone w ponad 200 krajach na całym świecie. To prestiżowe wydarzenie, ma na celu zwiększenie świadomości społecznej, dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia.

Tylko zawał serca na Podkarpaciu zabija rocznie 6 tys. osób, a kardiolodzy szacują, że 80 proc tych zgonów można by uniknąć, gdyby udało się zdrowiej jeść, więcej się ruszać, rzucić palenie, unikać przewlekłego stresu i wcześniej wykrywać zagrożenie chorobą. Do tego zaś potrzebna jest edukacja społeczeństwa.

Dobrze się przy tym bawią
Na scenie rzeszowskiego Rynku odbywać się będą występy licznych grup artystycznych i sportowych. Zobaczyć będzie można pokaz udzielania pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia, a także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Dla dzieci przewidziany został plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami, ścianka wspinaczkowa, przejażdżki kucykiem, miasteczko ruchu drogowego oraz liczne gry i zabawy dla dzieci.

Anna Moraniec

do “Dzień Serca w Rzeszowie!”

 1. Adrian MOFFIT, W-wa

  ___________________________________________________________________________
  ODCHUDZANIE PRZY SERCU / OTYŁOŚCI: INTELIGENTNE, TAKIE POLECAM. *****

  1. Jemy niskotłuszczowo czyli:
  INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU.

  2. Niskowęglowodanowo, a zatem:
  NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU.

  3. Puenta to tabele:
  IŻ PRODUKTU.

  P. S. Realizując klasyfikację IŻ, organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie.

  4. Wykluczamy z diety tzw:
  WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26,01% WZROSTU.

  ___________________________________________________________________________

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.