Dziennikarze kolędowali dla dzieci

RZESZÓW. Dziennikarze, aktorzy i muzycy uzbierali ponad 6 tys. złotych dla dzieci z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Strzyżowie

Już po raz piąty w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej odbył się charytatywny koncert kolęd. W piątkowy wieczór w rolach kolędników wystąpili dziennikarze rzeszowskich redakcji telewizji, radia i prasy, aktorzy oraz studenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Kolędników wspomagały Połoniny i Orkiestra Wojskowa w Rzeszowie oraz zespoły: WueN, Klang.

Gośćmi honorowymi koncertu byli wychowankowie strzyżowskiego Domu Dziecka. Od ich występu, wraz ze studentami Instytutu Muzyki, rozpoczął się piątkowy koncert. Potem na scenie zaroiło się od kolędników. Największą grupę wśród nich stanowili dziennikarze Telewizji Rzeszów. Wszak organizatorkami koncertu „Serca Sercom” już po raz piąty są Ilona Małek i Beata Wolańska, telewizyjne dziennikarki.

Na scenie wystąpili też dziennikarze Radia Rzeszów, Radia Eska, PAP, Skarbów Podkarpackich i Super Nowości (na zdj.). Po odśpiewaniu kolęd dziennikarze i wychowankowie Domu Dziecka wyruszyli z kapeluszami pomiędzy gości, którzy do ostatniego miejsca wypełniali widownię. Chwilę później wypełnione banknotami kapelusze wróciły na scenę. Widzowie koncertu ofiarowali ponad 6 tysięcy złotych! Za te pieniądze zostanie zbudowany i wyposażony plac zabaw dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka.

Finałem koncertu była niespodzianka dla wszystkich. Na scenie pojawił się Tomek Szczepanik, lider zespołu Pectus. Razem z dziećmi zaśpiewał on „Jedną z pierwszych gwiazd” i było to najbardziej wzruszające wykonanie tego przeboju w historii grupy.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments