Dziennikarze lubią Rubensa

Licytację bardzo sprawnie, dowcipnie i skutecznie poprowadził dziennikarz Radia Rzeszów, Adam Głaczyński. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. PODKARPACIE. Po raz kolejny wspieramy hospicjum dla dzieci.

Już po raz drugi dziennikarze podkarpackich mediów wzięli udział w charytatywnej akcji na rzecz rzeszowskiego hospicjum dla dzieci. Podobnie jak w zeszłym roku wcielali się w postacie z obrazów słynnych malarzy, a zdjęcia ozdobiły niezwykły kalendarz. W niedzielę w Filharmonii Podkarpackiej licytowano te zdjęcia. Dzięki aukcji uzbierało się 11 350 złotych. To fantastyczny wynik zważywszy, że kalendarz dopiero będzie sprzedawany.

Jak podkreślają wszyscy uczestnicy akcji fakt, że była ona zorganizowana na tak szczytny cel jak pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom, sprawił że nikogo z dziennikarzy nie trzeba było namawiać. Co więcej przy robieniu zdjęć było mnóstwo fajnej zabawy. Akcja sprawił też, że środowisko podkarpackich dziennikarzy zintegrowało się, pokazując, że wspólni można wiele zdziałać. Do tej pory z taką integracją bywało różnie.

W kalendarzu podobnie jak w ubiegłym roku jest 15 zdjęć (1 na okładce, 1 – grudzień 2011 roku , 12 – na 2012 rok i 1 – styczeń 2013 roku). Aż trzy zdjęcia wykonane zostały na podstawie obrazów Rubensa (Cztery kontynenty, Polowanie na hipopotama i krokodyla, Śmierć Kleopatry). Co bardziej złośliwi twierdzą, że dziennikarze dlatego lubią Rubensa bo mają…nadwagę. A jak wiadomo Rubens gustował w postaciach o obfitych kształtach. Jakiekolwiek jednak byłyby to motywy nie zmienia to jednak faktu, że  do kalendarza wykorzystano dzieła największych mistrzów.

Chętni, którzy chcą zakupić kalendarz w cenie 30 złotych mogą kontaktować się z hospicjum przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie.

kp

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments