Dziewczyna rozbiła głową szybę w nowym autobusie

– Zdarzenie było tego typu, że autobus zahamował, pasażerowie naparli na szybę i ta pękła – mówi Marek Filip, prezes MPK. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – We wtorek ok. godz. 16.30 jechałam autobusem linii 36 i koło galerii handlowej przy ul. Lisa-Kuli doszło do wypadku – poinformowała nas pani Ania z Rzeszowa.

– Kierowca myśląc, że jadący przed nami autokar przejedzie jeszcze na pomarańczowym, musiał gwałtownie przyhamować, gdy ten się zatrzymał. Młoda dziewczyna stojąca przede mną uderzyła o szybę, a ta rozleciała się w drobny mak.

Według doniesień naszej Czytelniczki, kierowca nawet nie wstał sprawdzić, czy wszystko z dziewczyną w porządku. Pani Anna pomogła jej wysiąść, ale musiała biec na kolejny autobus, więc nie udało jej się z nią dłużej porozmawiać. Zadzwoniła natomiast do dyspozytora, który powiedział, że to już druga szyba z nowego autobusu poszła w drobny mak, a innym razem autobus linii nr 10 po prostu stanął i już nie ruszył.

– Pasażerka była u mnie w tej sprawie – powiedział nam we wtorek (23.04) Łukasz Dziągwa, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. – Poinformowałem ją, że wszelkie roszczenia powinna kierować do MPK. Takie zdarzenie nie powinno było mieć miejsca. Cały czas trwa wyjaśnianie sprawy. Z opisu pasażerki, kierowca zahamował nagle, żeby uniknąć zderzenia z pojazdem przed nim.

Sprawa jest wyjaśniana
Z wyjaśnień Łukasza Dziągwy wynika, że w nowych autobusach zamontowane są szyby o wysokim poziomie bezpieczeństwa, które po stłuczeniu kruszą się na niegroźne dla otoczenia kawałeczki.

– Wyjaśniamy to zdarzenie – powiedział nam we wtorek Marek Filip, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Kierowca napisał oświadczenie, że nikt po zatrzymaniu pojazdu nie zgłosił żadnych obrażeń. We wtorek  zgłosiła się do nas pasażerka, że odniosła szkody. Mamy ubezpieczenie OC, wyjaśnimy sprawę, bo oświadczenia kierowcy i pasażerki się różnią i po wyjaśnieniu skierujemy to do ubezpieczyciela.

bsz

16
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Romekivecopodkarpacki obywatelEgontadek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Romek
Gość
Romek

Kilka lat temu kierowca 19-stki też tak zahamował,gdy ktoś mu zajechał drogę.Ludzie powywracali się,kasownik się rozleciał od siły uderzenia pasażera.Kierowca tylko zaklął,ale pasażerowie go nie obchodzili.Pojechał sobie dalej…

iveco
Gość
iveco

Na forum bardzo często źle pisze o MPK i pracownikach były pracownik tej firmy o ksywce ,,gołąb” . Dałbyś już spokój i pracuj sobie grzecznie u P. Batora bo już wszyscy mają ciebie już dosyć !!!

podkarpacki obywatel
Gość
podkarpacki obywatel

gartulacje dla szyby w innym wypadku moglaby dziewczyna stracic glowe albo poderznac szyje w najlepszym wypadku

Egon
Gość
Egon

a pracownikom MPK to my dziękujemy na tym forum

tadek
Gość
tadek

jak sie mówi coby zmienić rozkład lini nr 36-to wszyscy mają to daleko w 4 literach no ale wpisy kierowców w karcie drogowej mają sie jak dupa do sracza-trzeba donieść do prokuratury-albo policji-bo kierownictwo pod władzą mebla jest bardzo! żenujące

tadek
Gość
tadek

Czytelnik 25 kwietnia 2013 – 10:00 Tak jak są ludzie i parapety tak są kierowcy i “kierowcy”, a w autobusie nr 36 ciągle coś się dzieje. Nie wiem czy na tej linii jeżdżą jacyś inni “ludzie”. Są fajni i uprzejmi kierowcy, ale ja mam pecha i trafiam w większości na “buraki”. W zeszłym tygodniu nie dość że się spóźnił to nie sprzedał biletu pasażerce wykręcając się przepisami. Na światłach i w kroku miał tyle czasu że sprzedałby 100 biletów. A tu nie dość że się spóźnił, do tego niewychowany nie powiem co się na usta ciśnie. Młody kierowca, aż żal… Czytaj więcej »

tadek
Gość
tadek

poczytaj regulamin i patrz na zegarek i zastanów sie co mozesz powiedzieć albo wypowidacć sie w sprawach których podejrzewam jesteś TWÓrcą-bo ktoś sie pod tym parapeto-regulamino-stworem podpisał:)-czytelnik pojeżdzij troche więcej rowerem to sie dowiesz jeszcze więcej najlepiej na działeczke

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Tak jak są ludzie i parapety tak są kierowcy i „kierowcy”, a w autobusie nr 36 ciągle coś się dzieje. Nie wiem czy na tej linii jeżdżą jacyś inni „ludzie”. Są fajni i uprzejmi kierowcy, ale ja mam pecha i trafiam w większości na „buraki”. W zeszłym tygodniu nie dość że się spóźnił to nie sprzedał biletu pasażerce wykręcając się przepisami. Na światłach i w kroku miał tyle czasu że sprzedałby 100 biletów. A tu nie dość że się spóźnił, do tego niewychowany nie powiem co się na usta ciśnie. Młody kierowca, aż żal dusze ściska gdzie on się „wychował”.… Czytaj więcej »

Mietek
Gość
Mietek

Czy możesz bardziej precyzyjnie, bo próbuję dociec czy ten burak miał chamstwo wrodzone, czy też nabyte? Od lat wiadomo, że MPK to firma przenno-buraczana

grześ
Gość
grześ

Wszystko fajnie, tylko pasażer tez powinien być przygotowany na gwałtowne hamowanie, wszystkiego kierowca nie przewidzi !!!

Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

„…kierowca nawet nie wstał sprawdzić, czy wszystko z dziewczyną w porządku”
Bez komentarza.

wnuk kolejarza
Gość
wnuk kolejarza

A tak poza tym byłoby dobrze, szczególnie w tych nowych autosanach, żeby kierowcy mieli świadomość przy ruszaniu i hamowaniu, że nie wiozą cebuli ani katrofli ciężarówką na pace, tylko pasażerów w autobusie.
Kto się w tych autobusach w Rzeszowie kurczowo nie trzyma poręczy, wybije głową szybę albo legnie na podłodze. I biada w nich kasującym bilet przy ruszaniu.

BUSOMAT.PL
Gość
BUSOMAT.PL

Bywa i tak

gównolog
Gość
gównolog

Nic temu kierowcy nie zrobią, bo już pożalił się przewodniczącemu od protestów i wszystko załatwione. A dziewczynie tylko współczuć, że to nie był bezzwiązkowiec

KNP
Gość
KNP

chamstwo tylko protestować potrafi a jak przyjdzie co do czego to pomocy z ich strony żadnej….

Piotr
Gość
Piotr

Ta 36 zawsze jedzie jak szalona.