Dziś inauguracja pumptracka

Pumptrack to specjalny tor dla miłośników ekstremalnej jazdy rowerem. Wyrabia on refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Fot. VeloProjekt

Przy skrzyżowaniu ulic Szarych Szeregów i Powstańców Warszawy, na osiedlu Smoczka już dziś odbędzie się inauguracja toru typu „Pumptrack”.

W godz. 12 – 14 miłośnicy jazdy rowerowej z Mielca i okolic będą mogli liczyć na profesjonalną rozgrzewkę, prezentację podstawowych zasad poruszania się po torze, wspólny trening i indywidualne konsultacje – a wszystko to pod okiem doświadczonego instruktora.

Budowa toru kosztowała miasto 427 tys. zł. W jego sąsiedztwie powstał utwardzony plac odpoczynku wraz z wyposażeniem m.in. w ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

Pumptrack to specjalna trasa łącząca jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Zbudowana z „szybkich” zakrętów i muld wyrabia refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. O budowie takiego właśnie obiektu na Smoczce zdecydowali sami mieszkańcy. Inwestycja ta bowiem była sztandarowym przedsięwzięciem Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie to uzyskało 3 591 głosów – najwięcej spośród wszystkich zgłoszonych propozycji.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o