Dziś kolbuszowianie zamierzają “odwiedzić” radnych

Dzisiaj kolbuszowskich radnych zamierzają “odwiedzić” mieszkańcy, którzy nie zgadzają się na budowę farm wiatrowych w pobliżu swoich domostw. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. To może być bardzo, ale to bardzo burzliwa sesja Rady Miejskiej.

Na dzisiejszej (9 bm.) sesji Rady Miejskiej obecność zapowiedzieli mieszkańcy, którzy protestują przeciwko budowie farm wiatrowych w pobliżu swoich domostw. Kolbuszowianie mobilizują się w sieci. – Mamy prawo i obowiązek zadawać pytania – czytamy na jednym z internetowych blogów. – Przyjdźmy chociażby tylko po to, aby swoją obecnością wesprzeć tych, którzy nie boją się myśleć i mówić.

Społeczny Komitet Obrony Przed Elektrowniami Wiatrowymi zebrał już około półtora tysiąca podpisów mieszkańców, którzy nie zgadzają się na budowę farm wiatrowych na terenie gminy Kolbuszowa. Najczęściej protestują w Weryni i Kolbuszowej Górnej, bo właśnie w tych miejscowościach firma Aquillo chciałaby zainstalować kilkanaście turbin.

Mieszkańcy twierdzą, że drastycznie spadnie cena nieruchomości. – Zyskają nieliczni, niekoniecznie mieszkańcy gminy – mówi jeden z nich. – Poza tym, wiatraki negatywnie wpłyną na nasze zdrowie: uciążliwy hałas, zabójcze infradźwięki, efekt migotania cienia, który wywołuje ataki epilepsji; drażniące pulsujące refleksy światła słonecznego w dzień, a nocą migotanie ruchomych świateł ostrzegawczych – wylicza negatywne skutki.

Na dzisiejszej sesji radnych, burmistrza i jego urzędników zamierzają w tej sprawie odwiedzić mieszkańcy. – Przyjadą ludzie z Kolbuszowej Górnej i Weryni – zapowiada jeden z internautów. – Zapytamy o wiatraki, o plan zagospodarowania, o konsultacje społeczne, o zdanie burmistrza i naszych radnych. Przyjdźmy jak najliczniej. Z obserwacji wiem, że tylko tak można coś wskórać, dowiedzieć się czegoś pewnego, uzyskać pewne deklaracje.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments