Dziś pierwszy trening przy Hetmańskiej

Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. Nadal nie wiadomo, czy niedzielny mecz z Unią Leszno odbędzie się w Rzeszowie czy Lublinie

Jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, dziś żużlowcy PGE Marmy Rzeszów po raz pierwszy przeprowadzą trening na swoim torze. – Zajęcia planujemy nie wcześniej, niż o godz. 16. Dziś będą prawdopodobnie trenować tylko juniorzy – informuje trener PGE Marmy, Dariusz Śledź.

Rzeszowianie mają w planach treningi także w środę, czwartek i piątek. – Jeśli będzie taka potrzeba, to również w sobotę. Chcemy jak najlepiej przygotować się do niedzielnego meczu z Unią – zapewnia Śledź.

Rzeszów czy Lublin?
Tymczasem jeszcze wczoraj nie było wiadomo, gdzie odbędzie się niedzielny mecz. W grę wchodzi Rzeszów (godz. 19.30) i Lublin (godz. 16), gdzie tamtejszy stadion jest zgłoszony przed rzeszowski klub jako obiekt rezerwowy. – Robimy wszystko, aby to spotkanie odbyło się w Rzeszowie. W piątek nasz tor przechodził weryfikację i czekamy tylko na odpowiednie dokumenty. Nadal nie mamy jednak podpisanej umowy z miastem oraz zgody na organizację imprezy masowej. Mam nadzieję, że to wszystko uda się załatwić dziś, najpóźniej jutro – informuje kierownik rzeszowskiej drużyny, Tomasz Welc. To jednak nie jedyne kłopoty związane z niedzielnym meczem. – Nie wiemy, czy pojedzie w nim Joonas Kylmaekorpi. Na tę chwilę szansę jego występu oceniam pół na pół – dodaje Śledź.

Poprawa Okoniewskiego
Rzeszowski zespół przegrał oba dotychczasowe wyjazdowe pojedynki i w tabeli wyprzedza jedynie drużynę z Wrocławia. – Nie jest dobrze, ale niestety w tym momencie daje znać o sobie brak naszego toru. Cieszy postawa Rafała Okoniewskiego w Gorzowie, gdzie zaprezentował się o wiele lepiej, niż w Gdańsku. Jest więc jakieś światełko w tunelu. Martwi natomiast postawa Lee Richardsona i Maćka Kuciapy – kontynuuje Śledź. Jeśli Kylmaekorpi będzie gotowy do jazdy, w najbliższym meczu zastąpi w składzie właśnie któregoś z ww. wymienionych zawodników. – Na tę chwilę trudno mi powiedzieć, kto to będzie. Zobaczymy, jak to wszystko będzie wyglądało na treningach – kończy opiekun rzeszowskiej drużyny.

Wyniki 3. kolejki: Unibax Toruń – Stelmet Falubaz Zielona Góra 39-51, Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław 52-38, Azoty Tauron Tarnów – Dospel CKM Włókniarz Częstochowa 50-40, Lotos Wybrzeże Gdańsk – Polonia Bydgoszcz 43-47, Stal Gorzów – PGE Marma Rzeszów 53-37.

1.    Tarnów    3    5    +42
2.    Gorzów    2    4    +40
3.    Leszno    2    4    +22
4.    Bydgoszcz    2    4    +18
5.    Z. Góra    3    3    -2
6.    Toruń    3    2    0
7.    Gdańsk    3    2    -28
8.    Częstochowa    2    0    -18
9.    Rzeszów    2    0    -28
10.    Wrocław    2    0    -46

Zaległe mecze (29 kwietnia): Rzeszów – Leszno (w Rzeszowie, godz. 19.30 – transmisja TVP Sport lub w Lublinie, godz. 16), Częstochowa – Bydgoszcz.
W następnej kolejce (6 maja): Bydgoszcz – Tarnów, Wrocław – Gdańsk, Rzeszów – Toruń, Częstochowa – Gorzów, Zielona Góra – Leszno (27 maja).

PGE Marma po 2 kolejkach
Zawodnik    Śr./bieg
1.    J. Crump    2,167
2.    G. Walasek    1,917
3.    R. Okoniewski    1,222
4.    Ł. Sówka    1,111
5.    L. Richardson    1,000
6.    M. Kuciapa    0,000
7.    D. Michalski    0,000

Marcin Jeżowski

do “Dziś pierwszy trening przy Hetmańskiej”

  1. lesław

    Ja proszę o umieszczenie w składzie na mecz z Lesznem, Maciusia i Krecika. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

  2. asterix1969

    Mam karnet na zawody żużlowe rozgrywane na rzeszowskim torze. W przypadku rozegrania zawodów na innym torze (np. w Lublinie) ciekaw jestem kto zwróci mi równowartość finansowa tego meczu…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.