Dziś poznamy grupę trzymającą władzę

Władze Mielca AD 2002-06, od prawej: prezydent Janusz Chodorowski i jego zastępcy Bogdan Bieniek (obaj Nasz Mielec) oraz Mieczysław Wdowiarz (RdZM). Dziś będzie reaktywacja?

MIELEC. Podzielą stołki: wiceprzewodniczących Rady Miasta, prezydenta i jego zastępców.

Dziś (14 bm.), o godz. 13 w auli im. Jana Pawła II mieleckiego magistratu ślubowanie złoży najdłużej urzędujący prezydent Podkarpacia – Janusz Chodorowski, od 16 lat włodarz Mielca. Poznamy też nowych wiceprzewodniczących Rady Miasta, co ostatecznie pokaże, jakie komitetu przez najbliższe cztery lata będzie rządzić w Mielcu. Wydaje się być niemal pewne, że będzie to koalicja o zabarwieniu centrolewicowym.

Nowy-stary prezydent Janusz Chodorowski (66 l.) choć urodzony w Krośnie, to przez 33 lata życia pracował na WSK Mielec, a od 16 lat jest włodarzem miasta nad Wisłoką.

Karty zostały już rozdane

Zasłynął, jako współautor sejmowej ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Choć bezpartyjny, to w niemal w każdych wyborach popiera go Platforma Obywatelska. W kampanii stawiał na spokój bez fajerwerków. I to po raz piąty przyniosło mu sukces.

Dziś poznany także obu zastępców przewodniczącego Jana Myśliwca (proprezydencki Nasz Mielec). Wszystko wskazuje na to, że będą to reprezentanci PO i lewicowego komitetu „Razem dla Ziemi Mieleckiej”. Daje to 14 szabel w 23-osobowej Radzie. Możliwe, że do tej koalicji dołączy także dwójka radnych Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Siedmioro rajców PiS prawdopodobnie zostaną (już zostali?) zepchnięci do opozycji.

W programie dzisiejszej sesji jest także wygaśnięcia mandatów radnych. Chodzi o Bogdana Bieńka (NM), który – jak w ubiegłych kadencjach – zostanie powołany na urząd wiceprezydenta. Drugim zastępcą Chodorowskiego prawdopodobnie zostanie Mieczysław Wdowiarz (RdZM), który na to stanowisko wróciłby po 4 latach banicji w miejskiej opozycji. Miejsce Bieńka w Radzie uzupełni Joanna Szadkowska, a Wdowiarza – Jacek Mleczko.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments