Dziś radni “wyspowiadają” wójta Raniżowa

Wójt Daniel Fila (w środku) w otoczeniu raniżowskich radnych. Po prawej Jan Rzeszutek, przewodniczący Rady Gminy. Fot. Autor

RANIŻÓW. Afera podsłuchowa znalazła się “na tapecie” dzisiejszej sesji Rady Gminy.

Tego jeszcze nie było. Na dzisiejszej sesji Rady Gminy wójt Daniel Fila będzie się “spowiadał” w sprawie pluskwy podsłuchowej, którą znaleziono na szafie Referatu Podatkowego. W programie obrad jest nawet specjalny punkt zatytułowany “Sprawa podsłuchów w Urzędzie Gminy”. Oprócz tego radni będą zastanawiać się nad cięciami w gminnej oświacie. Co ciekawe, wójt Fila temat ten łączy z tzw. aferą podsłuchową.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy grupa mieszkańców gminy Raniżów odwiedziła rzeszowskie redakcje, przynosząc dowody na podsłuch: fakturę zakupu pluskwy oznaczonej symbolem NP2-001i jej zdjęcie. Urządzenie znajdowało na szafie Referatu Podatkowego od stycznia do kwietnia b.r. Znalazła ją jedna z urzędniczek podczas podlewania kwiatków.

– Wiedzieli o tym wszyscy w tym urzędzie, a także poza nim. To nie było tajemnicą. Mówiło się o sposobie nabycia urządzenia, kto go kupował, jak to się odbywało itd. – mówił nam wójt Daniel Fila. – Chciałbym, żeby to zostało wyjaśnione od początku do końca. Nie na zasadzie sensacji, choć to sensacja jest na pewno – przyznaje Fila, zapewniając, że nikogo nie podsłuchiwał. Pluskwa miała być straszakiem, swoistym batem na urzędników.

Zdaniem wójta Raniżowa, za aferą podsłuchową stoją przeciwnicy cięć w gminnej oświacie. – Nie chcę nikogo oskarżać, bo po sądach nigdy nie chodziłem i obym nie musiał tego robić. Proszę mi wierzyć, ja nie jestem przywiązany do tego stołka. O konieczności reorganizacji oświaty mówiłem na długo przed tym, zanim zostałem wójtem – dodał Fila.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

ciekawe czy po tej spowiedzi dostanie rozgrzeszenie czy nie – i czy będzie odpowiednia kara co ?