W środę “rozliczenie” za aferę podsłuchową

Umorzenie prokuratorskiego postępowania to woda na młyn dla radnego Stanisława Sudoła, którego afera podsłuchowa “zmiotła” ze stołka szefa Komisji Rewizyjnej. Fot. Autor

RANIŻÓW. Ci, którzy ujawnili faktury na zakup “pluskwy” mogą tego pożałować?

Umorzenie prokuratorskiego dochodzenia w sprawie raniżowskich podsłuchów odbiło się głębokim echem w całym regionie. Tryumfują zwolennicy wójta Daniel Fili, którzy teraz domagają się pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy wynieśli z urzędu faktury na zakup “pluskwy”, a o sprawie poinformowali media. Atakowani są również ci, którzy najbardziej krytykowali wójta za stosowanie podsłuchów. 

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy “słynnej” pluskwy, którą wójt Daniel Fila zakupił i rzekomo zainstalował w swoim urzędzie. Urządzenie to znaleziono na szafie Referatu Podatkowego podczas podlewania kwiatków. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej. Było to również pokłosiem nieprawidłowości, jakie w raniżowskim urzędzie znalazła Regionalna Izba Obrachunkowa. Chodzi tu m.in. o naruszenie praw pracowniczych.

Skargę na wójta do Prokuratury Rejonowej złożył również Stanisław Mikołajczyk, sołtys Staniszewskiego. – Działania Daniela Fili wypełniają znamiona czynu zabronionego, określonego w artykule 267 kodeksu karnego. Wójt, podsłuchując pracowników bez ich zgody i wiedzy, przez co wiele miesięcy naruszał ich godność osobistą – mówił Mikołajczyk.

Prokuratura umorzyła jednak dochodzenie w tej sprawie. Wójt Daniel Fila nie krył z tego powodu radości. – Cieszę się, że sprawiedliwość zatryumfowała – komentował decyzję śledczych na łamach lokalnej prasy. A co na to opozycja? – Nadal twierdzę, że pan wójt nie powinien wydawać pieniędzy publicznych na zakup urządzeń podsłuchowych. Uważam, że jest to ewidentny przykład niegospodarności – zaznaczył raniżowski radny Karol Ozga.

***
Decyzja prokuratury w sprawie podsłuchów z pewnością będzie poruszana na środowej (30 bm.) sesji Rady Gminy. Start o godz. 16. Z kilku pewnych źródeł wiem, że ma być ostro, bo “krew” poczuli wierni pretorianie wójta.

Paweł Galek

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
zgrzytjuhasspołecznikAmbroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zgrzyt
Gość
zgrzyt

Sudoł bierze na lewo kase???

juhas
Gość
juhas

Podobno ksiedza proboszcza parafi Raniżów chca przenisc :-) skończy sie robienie polityki w kosciele :-)

społecznik
Gość
społecznik

szceściem jest niebywałym dla Fili że śledztwo prowadził prokurator Tokarz szwagier starosty kolbuszowskiego Józef Kardyś szefa struktur powiatowych PiS w kolbuszowej. fila to członek pis a nawet członeki zarzadu nr 23 okregu do sejmu http://www.pis.org.pl/unit.php?o=regiony&id=15&p=ludzie zyczymy powodzenia dla pisu :-)

społecznik
Gość
społecznik

Pan Sudoł niech lepiej sie wytłumaczy z tego jak bierze pieniadze od ksiedza z woli za granie w kosciele? w Jego oswiadczeniu majatkowym nic nie ma na temat poborów za granie w kosciele. Organista ———– społecznik ??? http://www.bip.ires.pl/gfx/ranizow/files/oswiadczenia/2011/Rada_Gminy/Sudol_Stanislaw.pdf

Ambroży
Gość
Ambroży

Jak tak dalej pójdzie ten serial nigdy się nie skończy – ale wolałbym aby autor zajął się lepiej pluskwami po pociągach!.