- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

Dziury w alejce zostaną załatane

Roboty przy odnowieniu parku rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończą w 2019 r. Koszt tej inwestycji wyniesie 3 mln zł. Fot. Wit Hadło
Roboty przy odnowieniu parku rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończą w 2019 r. Koszt tej inwestycji wyniesie 3 mln zł. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Park przy ul. Rycerskiej będzie zrewitalizowany.

– W parku przy ulicy Rycerskiej jest alejka wykonana z żywicy, która jest dziurawa – alarmuje pan Andrzej z osiedla 1000-lecia w Rzeszowie. – Czy ktoś w końcu ją naprawi? Są tam też inne alejki z asfaltu, ale bez dziur. To nie był dobry pomysł, żeby chodnik robić z żywicy. Pieniądze wyrzucono w błoto, a właściwie w żywicę – dodaje nasz Czytelnik. Władze miasta zapewniają jednak, że dziury będą załatane.

Park przy ul. Rycerskiej miasto przejęło w 2010 roku od marszałka województwa. Przed ośmiu laty rozebrano stary mur, który oddzielał park od osiedla 1000-lecia, ustawiono 30 koszy na śmieci, posadzono 50 drzew i ponad 600 krzewów. Przeprowadzono też, za zgodą konserwatora, wycinkę starych i chorych drzew. W parku wybudowano wtedy pierwszą w Rzeszowie ścieżkę typu ekoway. To nawierzchnia mineralno-żywiczna, która przepuszcza wodę. Ścieżka ma 300 metrów długości, ustawiono przy niej 11 ławek. I to właśnie ta ścieżka jest pełna dziur – jak sygnalizuje nasz Czytelnik.

– W czerwcu ogłosimy przetarg na rewitalizację parku – zapewnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. – Zostaną m.in. wyremontowane alejki, wybudowane zostaną dwie fontanny i powstanie infrastruktura podziemna potrzebna do tych fontann, postawione zostaną ławki i kosze.

and