Echo pozbywa się działki przy Kopisty

RZESZÓW. Deweloper zrezygnował z budowy osiedla

Teren obok siedziby TVP Rzeszów przy ul. Kopisto został wystawiony na sprzedaż. Właściciel tego gruntu, kielecka firma Echo Investment zrezygnowała z budowy osiedla.

Kiedyś planowano tu budowę marketu. Później teren przy Kopisto zasłynął jako miejsce lądowania prywatnego śmigłowca należącego do biznesmena i rajdowca Michała Sołowowa, który jest udziałowcem Echo Investment. Jeszcze trzy lata temu Echo deklarowało, że chce na swojej działce zbudować osiedle mieszkaniowe z częścią usługową od strony ul. Kopisto. W kompleksie, którego oddanie planowano na 2010 r., miało powstać 220 mieszkań. Zgodnie z uchwalonym przez radnych planem zagospodarowania, w tym miejscu można zbudować obiekty o wysokości od 3 do nawet 8 kondygnacji (po przekątnej od skrzyżowania ul. Kopisto z Podwisłoczem). Dlaczego tak atrakcyjny teren jest wystawiany na sprzedaż?

- Powodem rezygnacji z budowy była zmiana planów inwestycyjnych firmy – wyjaśnia Wojciech Gepner z Echo Investment S.A. – Teren nie do końca odpowiadał naszym zamierzeniom.

Jak dodaje przedstawiciel kieleckiej spółki, firma dostaje zapytania od podmiotów zainteresowanych tym gruntem, ale na razie nie doszło do transakcji.

kk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.