Edyta Herbuś walczy z rakiem

Fundacja Spełnionych Marzeń prowadzi od marca Kampanię społeczno-edukacyjną “Odczaruj raka”. Ambasadorką akcji jest Edyta Herbuś, która od kilku miesięcy odwiedza oddziały onkologiczne.

- Jeździmy po Polsce do oddziałów onkologicznych, spotykamy się z rodzinami dzieci z chorobami nowotworowymi. Staramy się im pomóc, uświadomić, czym jest ta choroba, w jaki sposób postępować z dzieckiem i jak radzić sobie z przebiegiem choroby – powiedziała Herbuś.

Efektem kampanii będzie przygotowanie i wydanie we wrześniu broszury informacyjno-poradniczej przeznaczonej dla rodziców i opiekunów dzieci leczących się we wszystkich oddziałach onkologicznych w Polsce. Zebrane materiały, doświadczenia oraz wnioski ze spotkań seminaryjnych stanowić będą uniwersalny zestaw porad i metod, które efektywnie pomogą rodzicom dzieci, będących na początku terapii onkologicznej.
- Bardzo wierzę w tę akcję, bo widzę, jak bardzo rodzice czują się bezsilni. Potrzebują wsparcia, bo nie wiedzą, jak radzić sobie z emocjami swoimi i dziecka. Współpracują z nami psycholodzy i pomagają nam we właściwy sposób kierować rodziców – powiedziała Herbuś.

Fundacja Spełnionych Marzeń powstała w sierpniu 2002 r. z inicjatywy Małgorzaty i Tomasza Osuchów, którzy stracili 11-letniego synka po długiej walce z chorobą nowotworową.

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.