Efekt domina. Teraz Polonia?

Piłkarze Polonii Przemyśl nie mają ostatnio zbyt wielu powodów do radości. Fot. Wit Hadło

III LIGA. W środę decyzja dotycząca przyszłości drużyny.

To już chyba jakieś fatum. Po Unii Nowa Sarzyna i Czarnych Jasło kolejny podkarpacki klub III-ligowy stoi nad przepaścią. Istniejącej już od ponad 100 lat Polonii Przemyśl grozi bardzo realne widmo upadku, a zawodnicy w końcu stracili i tak chyba anielską cierpliwość.

– Sytuacja w tym klubie nadaje się na materiał dla dobrego kabaretu – twierdzi wprost jeden z pracowników przemyskiej “Barcelony”. – Zaległości finansowe wobec piłkarzy sięgają nawet listopada ubiegłego roku! Ci musieli się w końcu zbuntować. I chociaż do tej pory wygrywał u nich duch rywalizacji i miłość do futbolu, to wszystko ma swoje granice – dodaje pełen zrozumienia dla “kopaczy”.

Sobotniej porażki podopiecznych Jarosława Zająca z Izolatorem Boguchwała wpadką nazwać nie można. Poloniści byli zespołem wyraźnie słabszym, ale jak miało być inaczej, skoro z tyłu głowy non stop tkwi im problem z “kasą”. Tak na dobrą sprawę godny podziwu jest fakt, że w ogóle wyszli na murawę – wcześniej bardzo długo rozważali bowiem opcję oddania pojedynku walkowerem.

Ukraińcy na ratunek
W środę zapaść mają pierwsze wiążące decyzje. Możliwe są różne scenariusze, jednak najbardziej realny zakłada rezygnację zawodników z występów w kolejnych spotkaniach. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że Polonia zmuszona będzie wycofać się z III ligi lubelsko-podkarpackiej. Obecnie sytuacją kadrową “ratuje” zatrudnienie kilku graczy rodem z Ukrainy, jednak nawet takie rozwiązania na niewiele się zda. – Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, dlaczego zawodnikom zza naszej wschodniej granicy zależy na pobycie w Polsce – przedstawia jasno fakty nasz rozmówca. – Dosyć czekania na zmiany, których nie widać na horyzoncie. Trzeba w końcu podjąć mniej lub bardziej drastyczne decyzje i to jak najszybciej, bo akurat w tym przypadku czas wielkim sprzymierzeńcem nie jest – konstatuje.

Tomasz Czarnota

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
COOL Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
COOL
Gość
COOL

Teraz piłkarze Polonii pójdą kopać do okolicznych wiosek