Efektowne wejA�cie w Nowy Rok

SIATKA�WKA. LSK. ZwyciA�stwo nad Polskim Cukrem MuszyniankA� Muszyna byA�o dla Developresu czwartym z rzA�du w rodzimych rozgrywkach, a piA�tym z kolei liczA�c takA?e LigA� MistrzyA�.

67 minut potrzebowaA�y siatkarki Developresu SkyRes, A?eby uporaA� siA� z Polskim Cukrem MuszyniankA�. ZespA?A� trenera Lorenzo Micellego, dla ktA?rego byA�a to czwarta wygrana z rzA�du z kompletem punktA?w, problemy z rywalkami z Muszyny miaA� jedynie w inauguracyjnej partii.

DruA?yna trenera Bogdana SerwiA�skiego od samego poczA�tku prowadziA�a (6:2, 13:7, 19:10, 20:14, 21:17, 23:20) i wydawaA�o siA�, A?e jest na dobrej drodze do wygrania seta. Tak siA� jednak nie staA�o i na finiszu gA?rA� byA� rozkrA�cajA�cy siA� z akcji na akcjA� Developres. – W odpowiednim momencie duA?A� rolA� odegraA�a nasza zagrywka – mA?wi Helene Rousseaux, przyjmujA�ca ekipy z Rzeszowa. – ZaczA�A�yA�my lepiej serwowaA�. PoprawiA�yA�my teA? przyjA�cie, a przede wszystkim obronA�. Na poczA�tku meczu nasza gra w defensywie nie wyglA�daA�a najlepiej. WpadA�o nam duA?o takich gA�upich piA�ek po kiwkach czy skrA?tach rywalek. Kiedy poprawiA�yA�my obronA� od razu graA�o nam siA� duA?o A�atwiej. CieszA� siA� z tego, A?e byA�yA�my w stanie odrobiA� takA� stratA� w I secie i rozstrzygnA�A� go na swojA� korzyA�A�, bo to nam pozwoliA�o pA?A?niej graA� z wiA�kszA� swobodA� i pewnoA�ciA� siebie – stwierdza Belgijka, a trener Lorenzo Micelli dodaje. – CiA�A?ko to pewnie zrozumieA�, ale powtarzam, A?e wszystko w tym meczu zaleA?aA�o od naszej postawy. Kiedy poukA�adaliA�my sobie na boisku pewne rzeczy i zaczA�liA�my graA�, tak jak powinniA�my graA� od samego poczA�tku, to wynik byA� coraz korzystniejszy. PoczA�tek meczu byA� bardzo kiepski w naszym wykonaniu, ale za to w koA�cowej czA�A�ci pierwszej partii wykonaliA�my kawaA� dobrej roboty, bo przy takim wyniku nie jest A�atwo wrA?ciA� do gry i wygraA� seta – mA?wi szkoleniowiec Developresu.

ZespA?A� z Muszyny w kluczowych momentach nie byA� w stanie przeciwstawiA� siA� rywalkom i zaprzepaA�ciA� szansA� na dobre otwarcie meczu. – To jest siatkA?wka i takie rzeczy siA� zdarzajA�, a u kobiet to nawet dosyA� czA�sto. To jest specyficzna dyscyplina, w ktA?rej moA?na wysoko prowadziA� seta i nie ma A?adnej pewnoA�ci, A?e siA� go wygra. OdpornoA�A� psychiczna zespoA�u jest w tym przypadku kluczowa. To byA� nasz najbardziej newralgiczny problem – mA?wi szkoleniowiec Muszynianki, ktA?ra w dalszej czA�A�ci meczu nie byA�a juA? w stanie przeciwstawiA� siA� rywalkom. – Kolejne dwa sety byA�y juA? pokA�osiem tego, co wydarzyA�o siA� wczeA�niej – opisuje SerwiA�ski. – MoA?e nawet nie pod kA�tem naszej gry, ale rywala. Przeciwnik jest coraz pewniejszy siebie, bo przegrywaA� juA? dziewiA�cioma punktami i to odrobiA�. Wychodzi wiA�c na boisko z takA� duA?A� pewnoA�ciA� siebie, a jak siA� jA� ma, to wszystko siA� udaje. Rywalki dobrze broniA�y, ustawiaA�y blok. MyA�my przyjechali mocno osA�abieni. WypadA�y nam ze skA�adu dwie podstawowe zawodniczki – atakujA�ca Monika Bociek i przyjmujA�ca Maria Karakaszewa (obie skrA�cenia kostek – przyp. red.). Widomo, A?e nasz potencjaA� w porA?wnaniu do Developresu to jest duA?a rA?A?nica, chociaA? klub z Rzeszowa teA? ma problemy kadrowe. Ma jednak moA?liwoA�ci, A?e w to brakujA�ce miejsce A�ciA�ga doA�wiadczone zawodniczki, jak choA�by Aga Rabka – stwierdza trener ekipy z Muszyny, ktA?ra od II seta byA�a juA? bezradna i wyglA�daA�a tak jakby z niej uszA�o powietrze. Developres z duA?A� A�atwoA�ciA� zdobywaA� punkty, a emocji byA�o jak na lekarstwo.

DEVELOPRES RzeszA?w 3
PC MUSZYNIANKA 0
(26:24, 25:15, 25:18)
DEVELOPRES: Rabka 1, Rousseaux 14, A�abiA�ska 7, HeliA� 20, BlagojeviA� 12, Ptak 5 oraz Sawicka (libero), Gajewska, A�ak, Andruszko 1.
MUSZYNIANKA: RadenkoviA�, 1, WA?jcik 3, SaviA� 10, Flakus 13, BrzA?ska 4, Asmieszek 7 oraz MedyA�ska (libero), Lis 2, BaA�dyga 1.
SA�dziowali: B. Sikora i J. Cyran (obaj Bielsko-BiaA�a). WidzA?w. 800. MVP meczu: Adela HeliA�.