Egzamin zdasz na hyundaiu i20?

Hyundai i20

RZESZÓW, PRZEMYŚL. Przetarg rozstrzygnięty, ale jedna z firm złożyła odwołanie.

Czym będziemy jeździć na egzaminach organizowanych przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie i Przemyślu? Prawdopodobnie samochodami marki Hyundai i20. To jednak nic pewnego, bo co prawda przetarg się skończył, ale jedna z firm złożyła odwołanie i nie wiadomo, czy nie będzie trzeba ogłosić nowego przetargu.

Wiemy, że do przetargu zgłosiło się dziesięciu dealerów samochodowych, którzy przedstawili oferty dotyczące aut: Suzuki, Toyoty, Skody, Peugeota oraz Hyundaia. Ostatecznie przetarg wygrał jeden z dealerów z podrzeszowskiej miejscowości, który zaproponował hyundaia i20.

17 aut ma trafić do Rzeszowa, a 10 do Przemyśla. Nowością jest jednak to, że WORD-y nie kupią samochodów, ale je wynajmą. Nie jest to jakiś nowatorski pomysł, bo największe ośrodki w Polsce stosują takie metody od przeszło dwóch lat. Ile będzie kosztować wynajęcie 27 samochodów jeżeli okaże się, że przetarg został rozstrzygnięty prawidłowo? – Za cztery lata dealer otrzyma zaledwie 12,96 zł – mówi Marek Poręba, dyrektor WORD w Rzeszowie. Ośrodki z Rzeszowa i Przemyśla zapłacą jedynie za paliwo.

Jaki ma sens wypożyczanie praktycznie za darmo samochodów? Oficjalnie to promocja marki, ale jak nieoficjalnie mówią właściciele szkół nauki jazdy, chodzi o to żeby oni sami, dla kursantów kupowali właśnie Hyundaie, na których będą być może organizowane egzaminy.

ag

do “Egzamin zdasz na hyundaiu i20?”

  1. Mol

    już dawno dawno temu obowiązek zdawania na samochodzie WORD powinien być zniesiony. Powinno się zdawać na samochodzie na którym uczono się jezdzić.Instruktor podstawia samochód z kursantem , dosiada się egzaminator i jest ok. A propo … kiedy Pan PORĘBA zacznie jeżdzić terenowym samochodem ze znakiem H

  2. czacza

    Hehheeh… wiadomo każdy dealer szmelcowocu dotychczas używanego w WORD liczył na to że po egzaminie na danym samochodzie szczęśliwcy kupią wozidełko właśnie tej marki.
    Nic bardziej mylnego, każdy ucieka z marki na której zdawał bo słowo WORD przyprawia o gęsią skórkę, sam zdawałem na lanosie w 2000 roku i w życiu nie kupię fiata czy daewoo ponieważ kojarzą mi się z męczarnią egzaminów i jakość tego czegoś jest jednym słowem ch*jowa.
    Teraz mam w garażu prawdziwe samochody, BMW i Mercedes a nie jakieś plastic-fantastic tandety.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.