Egzekucja w Międzybrodziu

Policjanci w środę od 7 rano razem z prokuratorem pracowali na miejscu zbrodni. W oddali widać przykryte czarną folią zwłoki ofiary. Fot. Joanna Kozimor

MIĘDZYBRODZIE, SANOK. Dlaczego zabójca bez cienia litości strzelił mężczyźnie w głowę. Czy były to porachunki?

W środę (9 bm.) przed godziną 7 rano dyżurny sanockiej komendy odebrał telefon z informacją, że na drodze prowadzącej do cerkiewki w Mędzybrodziu leży człowiek. Mężczyzna był martwy. Na miejscu okazało się, że został zamordowany. Wiele wskazuje na to, że zabójca kazał mu się położyć na ziemi, a następnie go zastrzelił. Śledczy przyznają, że wyglądało to, jakby ktoś dokonał egzekucję.

Wiadomo na razie niewiele. Mężczyzna jest mieszkańcem Leska, a w listopadzie ubiegłego roku obchodził 29 urodziny. – Mężczyzna miał rany postrzałowe okolic głowy i klatki piersiowej – mówi Tadeusz Hałas z sanockiej prokuratury.

Kto kazał mężczyźnie położyć się na śniegu?
Żadne ślady na miejscu nie wskazują na to, żeby ktoś mógł podrzucić ciało tam, gdzie znaleźli je policjanci. Mężczyzna nie zginął od przypadkowych strzałów, zabójstwo nie wygląda również na takie, które zostało popełnione w wyniku np. jakiejś kłótni.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od policjantów, że prawdopodobnie ktoś kazał mężczyźnie położyć się na śniegu i wówczas do niego dwa razy strzelił. Jedna kula przeszyła klatkę piersiową i utkwiła w ziemi, natomiast druga przeszyła głowę i także utkwiła w ziemi. Zabójca prawdopodobnie użył broni krótkiej. Policjanci mówią, że wyglądało to jakby ktoś dokonał egzekucję. Co ważne, nie próbował nawet ukryć ciała. Hipotez, jak to przy zabójstwach, jest wiele, a jedna z nich brzmi, że mężczyzna zginął w wyniku przestępczych porachunków. Z naszych informacji wynika, że zabity mężczyzna był już wcześniej notowany w związku z pobiciem.

Sekcja zwłok w piątek
Funkcjonariusze mięli w środę sprowadzić na miejsce wykrywacz metali i szukać łusek. – Nie mogę udzielić informacji, czy zostały one odnalezione – mówi komisarz Paweł Międlar z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

– Na razie nikt nie został w tej sprawie zatrzymany. W piątek w Sanoku zostanie przeprowadzona sekcja zwłok i wówczas będziemy wiedzieć więcej – mówi prokurator Hałas.

Grzegorz Anton

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Antyzgrzyt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Antyzgrzyt
Gość
Antyzgrzyt

Ciekawe czy to powiązane jest w jakikolwiek sposób z OUN/UPA? Cerkiew, egzekucja itp…