Ekipa filmowa kręci do czwartku

Ekipa filmowa chce skorzystać z jesiennej aury i nakręcić sceny do serii, którą widzowie zobaczą przyszłą wiosną. Fot. Bogdan Myśliwiec
Ekipa filmowa chce skorzystać z jesiennej aury i nakręcić sceny do serii, którą widzowie zobaczą przyszłą wiosną. Fot. Bogdan Myśliwiec

SANDOMIERZ. Miłośnicy serii o detektywie w sutannie znów mają okazję podejrzeć filmowców na planie serialu.

Kolejni bohaterowie i kolejni popularni aktorzy przyjeżdżają do Sandomierza, by wziąć udział w zdjęciach do najnowszych odcinków serialu o ojcu Mateuszu. Filmowcy będą pracowali do 17 października.

Ekipa filmowa „Ojca Mateusza” już kolejny raz zapowiedziała się w Sandomierzu. Produkcja serialu zaplanowała trzy dni zdjęciowe od poniedziałku 14 października do najbliższego czwartku. A z tego, co udało nam się dowiedzieć, kręcone będą głównie sceny plenerowe, więc wszyscy, którzy śledzą przygody księdza z detektywistycznym nosem, będą mogli zobaczyć jak wygląda praca przy serialu.

– Ekipę filmową będzie można spotkać głównie na Rynku Starego Miasta i w jego okolicach. Na planie zdjęciowym, oprócz odtwórców głównych ról – Artura Żmijewskiego, Michała Pieli, Piotra Polka, Rafała Cieszyńskiego i Kingi Preis, pojawią się również inne znane postaci polskiego kina – Mikołaj Krawczyk, Julia Pietrucha, Paweł Deląg, Marietta Żukowska, Edyta Olszówka, Jarosław Boberek, Dorota Chotecka – informuje sandomierski magistrat.

Mnogość aktorów, którzy przybędą do Sandomierza świadczy, że ekipa filmowa zaplanowała bardzo pracowite trzy dni zdjęciowe. Filmowcy chcą jednak skorzystać z pięknej pogody, bo choć sandomierska starówka ma swój urok przez cały rok, to jednak klimat polskiej złotej jesieni sprzyja wielogodzinnej pracy na planie.

Fenomen popularności księdza detektywa śledzą od pierwszego odcinka nie tylko odpowiedzialni za produkcję szefowie Telewizji Polskiej, ale i socjologowie. Artur Żmijewski w sutannie przyciąga co tydzień przed telewizory kilka milionów widzów. Grana przez niego postać to nowy idol Polaków. Przystojny, mądry i wykształcony, ale bez problemu łapiący kontakt z każdym, nawet zbłąkanym człowiekiem. Wysportowany, nie przywiązujący wagi do własnych spraw materialnych, ale pobożny. Ksiądz z serialu „Ojciec Mateusz” to kapłan, którego każdy chciałby znać.

– Ksiądz Mateusz to kapłan o analitycznym umyśle – wyjaśnił kiedyś w rozmowie z Super Nowościami Artur Żmijewski. – Wybrał drogę kapłaństwa, czyli służbę Bogu, ale od dzieciństwa marzył, by pomagać ludziom, którzy znaleźli się w trudnych sytuacjach życiowych. Mój bohater rozwiązuje zagadki kryminalne i pomaga ludziom, którzy nie mogą liczyć na pomoc policji, sądów i prokuratur. To taki anioł na ziemi, który przychodzi z pomocą potrzebującym.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments