Ekrany akustyczne ważniejsze od pieszych?

– To nie do pomyślenia, żeby pieszym zostawić taki chodnik! – mówi Andrzej Pisula (47 l.) z Trzciany. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, TRZCIANA. Montaż ekranów dźwiękochłonnych daje się we znaki pieszym, którzy mają problem z przejściem.

– Zrobili jakiś prowizoryczny chodnik, po którym trudno przejść, nie mówiąc już o spacerze z dzieckiem czy z wózkiem – mówi Andrzej Pisula (47 l.) z Trzciany, wskazując na ścieżkę szerokości 40 cm wzdłuż czteropasmowej dogi. – Kostka brukowa ułożona byle jak, a gdy popada deszcz, to można zapomnieć o jakimkolwiek przejściu – dodaje pan Andrzej. Powodem utrudnień jest montaż ekranów akustycznych, który ciągnie się od kilku miesięcy.

Mieszkańcy już kilkakrotnie prosili drogowców o zajęcie się chodnikiem. Ok. 500-600-metrowa ścieżka, którą im zapewnili, nie spełnia podstawowych wymogów, a jest jedynym dostępny przejściem dla pieszych po tej części ulicy.

– Owszem, po drugiej stronie jest chodnik, ale tutaj nawet nie ma przejścia. Nie wyobrażam sobie biec z dzieckiem przez cztery pasy ruchu, żeby przejść kilka metrów i z powrotem przemieszczać się na drugą stronę – mówi mieszkaniec Trzciany. Ścieżka imitująca chodnik ciągnie się wzdłuż czteropasmowej ulicy, przy której próżno szukać przejścia dla pieszych. Mieszkańcy z obawy o własne bezpieczeństwo proszą o remont chodnika.

– Chodnik w Trzcianie został uszkodzony podczas prac związanych z montażem ekranów akustycznych. Firma Skanska, która montuje ekrany, po zakończeniu prac naprawi wszystkie szkody na swój koszt – zapewnia Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie. – Chodnik będzie remontowany od najbliższego poniedziałku (22.04.2013) i jego remont powinien zakończyć się pod koniec tygodnia – dodaje.

Zgodnie z harmonogramem prac montaż ekranów akustycznych potrwa do końca roku, choć GDDKiA nie wyklucza, że może nastąpić to wcześniej.

Ewelina Nawrot

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
andrzejjózekalek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
alek
Gość
alek

Ma być lepiej, trzeba swoje przeczekać – zawsze tak jest. Chcecie mieć ludzie ciszej w domach, to swoje trzeba przecierpieć. Ekrany same sie nie zbudują. A na chodnik przyjdzie kolej.

józek
Gość
józek

montują te ekrany nawet w szczerym polu komu to potrzebne chyba lobby ekranowe dobrze płaci

andrzej
Gość
andrzej

jezeli mieszkasz na jakims zad…… to chodnik jast Tobie zbedny zapraszam na spacer po naszym chodniku ,a co powiesz o zasypaniu czesci juz wykonanych fundamentow pod ekrany czy to oznacza ze bedzie lepiej