Eksperymenty w Nowym Sączu

Atakujący Zbigniew Bartman był najjaśniejszą postacią Asseco Resovii podczas towarzyskiego pojedynku z ekipą z Kielc w Nowym Sączu. Fot. Wit Hadło

Pierwszy sparing mistrzów Polski z nowym kieleckim klubem.

Zespół Asseco Resovii w sobotnim towarzyskim pojedynku z ekipą z Kielc wystąpił w mocno eksperymentalnym składzie. Do Nowego Sącza trener Andrzej Kowal zabrał 11 osobową kadrę, wśród której zabrakło m.in. Krzysztofa Ignaczaka, Piotra Nowakowskiego, Paula Lotmana czy przygotowującego się cały czas ze swoją reprezentacją do eliminacji do ME – Jochena Schopsa.

Kielczanie do tej pory w PlusLidze występowali pod nazwą Fart, ale od sezonu 2012/2013 klub będzie funkcjonował pod nazwą Effector Kielce. Firma budowlana związała się z siatkówką na cztery lata co ma spowodować, że siatkówka w Świętokrzyskim nie zniknie. W zespole prowadzonym przez trenera Dariusza Daszkiewicza zagrało kilku zawodników z zespołu Farta oraz nowi gracze: Sebastian Warda (ostatnio ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Robert Milczarek (PGE Skra Bełchatów) Grzegorz Pająk (liga francuska) i kubański atakujący Armando Danger. Ten ostatni przebywa w Kielcach na testach (w sobotę popełnił sporo błędów), gdzie trwają poszukiwania zawodników na pozycję przyjmującego i atakującego.

W ekipie mistrzów Polski takich problemów nie ma, a trener Andrzej Kowal ma w czym wybierać. W Nowym Sączu postawił na eksperymentalny skład w którym m.in. na pozycji libero występowali Olieg Achrem i Nikola Kovacevic. Cały mecz na przyjęciu natomiast rozegrał młody Szymon Pałka (AKS Rzeszów) oraz wchodzący na zmiany gościnnie Tomasz Józefacki (szukający klubu). – W planie mamy około 12 sparingów. Mamy szeroki skład i chcielibyśmy, aby wszyscy rozegrali odpowiednią liczbę spotkań przed rozgrywkami ligowymi – mówi szkoleniowiec mistrzów Polski.

W pierwszym secie nie do zatrzymania w ataku był Zbigniew Bartman i duet środkowych Wojciech Grzyb i Łukasz Perłowski. W kolejnych partiach szwankowało nieco przyjęcie ekipy mistrzów Polski, co przełożyło się na grę i wynik. Najlepszym zawodnikiem meczu  wybrano Roberta Milczarka. Najbliższy mecz sparingowy rzeszowianie rozegrają 6 września w Pionkach z PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie pokaże na żywo telewizja internetowa TylkoSport.TV.

Asseco Resovia – Effector Kielce 1-3 (25:18, 21:25, 18:25:18:25)
Asseco Resovia: Grzyb 12, Tichacek 1, Buszek 13, Bartman 16, Perłowski 6, Pałka 5, Kovacevic (libero) oraz Dobrowolski, Kosok 5, Achrem (libero), Józefacki 6.
Effector: Zniszczoł 16), Staszewski 14, Warda 9, Milczarek 12, Danger 14, Kozłowski 1, Sufa (libero) oraz Kokociński 1, Pająk 1.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments