Ekstraliga będzie większa

Od sezonu 2012 Speedway Ekstraliga będzie liczyć 10 zespołów, w składzie meczowym każdej drużyny będzie się musiało znaleźć minimum 4 Polaków oraz maksymalnie jeden stały uczestnik Grand Prix, KSM zespołu będzie w przedziale od 34 do 41 punktów – to najważniejsze ustalenia wtorkowego spotkania udziałowców Speedway Ekstraligi.

Na spotkaniu udziałowcy poparli stanowisko Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego w sprawie funkcjonowania Ekstraligi Żużlowej Sp. z o.o. w 2012 roku. Warunki te musi jeszcze zaakceptować posiadająca prawa do transmisji TVP, co wydaje się być w tym momencie formalnością.

Łatwiej o utrzymanie w elicie

Zmiany w regulaminie Speedway Ekstraligi oznaczają, że w rozpoczynającym się 3 kwietnia sezonie do I ligi nie spadnie bezpośrednio żaden zespół. Do Ekstraligi z I ligi bezpośredni awans uzyskają dwie najlepsze drużyny, a 3. zespół I ligi zmierzy się z ostatnim zespołem Ekstraligi o prawo startów w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2012. Pozostałe zespoły (obecnie byłoby ich 15) prawdopodobnie wystartowały w jednej lidze (nie wiadomo jeszcze do końca na jakich zasadach). Rozważany jest też również zakaz startów od sezonu 2012 zagranicznych zespołów w polskiej lidze (Lokomotiv Daugavpils, Speedway Miszkolc i Kaskad Równe).

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments