Elektroniczne dowody osobiste będą później

Termin wprowadzenia elektronicznych dowodów osobistych ulegnie przesunięciu.

PODKARPACIE. W związku z przedłużającym się postępowaniem przetargowym na dostawę blankietów dowodów osobistych ulegnie przesunięciu termin wprowadzenia elektronicznych dowodów osobistych.

Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 370 mln zł. Unia Europejska gwarantuje dofinansowanie w wysokości 85 procent. Wszystkie pozostałe działania zmierzające do wprowadzenia nowego dowodu przebiegają zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem. – Gminy zostały wyposażone w komputery wraz z czytnikami kart. Koszt dostarczenia sprzętu został w całości sfinansowany przez ministerstwo. Ponadto na początku lutego br. rozpoczął się cykl szkoleń wojewódzkich dla pracowników urzędów z zakresu wdrożenia nowego dokumentu. Pracownicy wszystkich gmin zostali przeszkoleni – mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy MSWiA.

Termin wejścia w życie nowych dowodów osobistych określony został w ustawie o dowodach osobistych z 6 sierpnia 2010 roku. W tej chwili w MSWiA trwają prace nad nowelizacją tej ustawy. Zakłada ona wejście w życie nowych dowodów od 1 stycznia 2013 roku.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments