Elektronika i telekomunikacja na PWSTE

Fot. pwszjar.edu.pl

JAROSŁAW. Elektronika i telekomunikacja to nowa propozycja Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Absolwent tych studiów posiada wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne niezbędne do wytwarzania, wdrażania i eksploatacji układów, urządzeń i systemów elektronicznych oraz systemów, sieci i usług telekomunikacyjnych.

W pierwszych latach studiów studenci uzyskują przygotowanie teoretyczne z przedmiotów ogólnych, podstawowych i kierunkowych. Kolejne lata to zajęcia z przedmiotów specjalizacyjnych w ramach jednej z dwóch wybranych specjalności: systemy elektroniczne, systemy telekomunikacyjne.

– W ostatnich latach obserwujemy ogromny postęp technologiczny, wprowadzanie na szeroką skalę technik cyfrowych oraz powstawanie nowych urządzeń elektronicznych. W związku z tym, na rynku poszukiwani są specjaliści, którzy dysponują wiedzą i umiejętnościami w dziedzinie szeroko rozumianej elektroniki. W tym obszarze wciąż jest więcej miejsc pracy niż inżynierów, którzy mogliby je zająć – mówi dr Justyna Stasieńko z-ca Dyrektora Instytutu Inżynierii Technicznej PWSTE w Jarosławiu.

Fot. pwszjar.edu.pl

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments