Elita polskich juniorów w Rzeszowie

Forma, jaką zaprezentuje Łukasz Sówka w finale Srebrnego Kasku jest dużą niewiadomą, bowiem rzeszowski juniora powraca na tor po kontuzji nadgarstka. Fot. Wit Hadło

FINAŁ SREBRNEGO KASKU. Najlepsi krajowi młodzieżowcy, na czele z mistrzem świata w tej kategorii wiekowej, Maciejem Janowskim zamelduje się już w piątek przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie by walczyć o Srebrny Kask. W tym gronie znalazł się przedstawiciel PGE Marmy, Łukasz Sówka.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu start rzeszowskiego juniora w piątkowych zawodach stał pod dużym znakiem zapytania. Jednak jak zapewnia sam zawodnik, kontuzjowana ręka (złamanie kości łódeczkowej lewej dłoni – przyp. red.) już tak bardzo mu nie dokucza i będzie on w stanie walczyć o Srebrny Kask. – Czuję się już dobrze. Rehabilitacja kontuzjowanej ręki dała rezultaty. Ze złamanym palcem u nogi także nie ma już większych problemów. Chcę potrenować dziś i jutro w Rzeszowie, aby jak najlepiej przygotować do piątkowego finału Srebrnego Kasku. Konkurencja jest bardzo mocna, ale jadę na swoim torze, chcę wykorzystać ten atutu i zaprezentować się w piątek jak najlepiej – zapowiada Sówka, który w środę i czwartek trenował na torze przy ul. Hetmańskiej. – W czasie jazdy nie czułem bólu, nieco gorzej było później, ale ogólnie nie jest źle – dodaje Sówka.

Janowski po raz czwarty?
Przez ostatnie dwa lata Srebrny Kask trafiał do rąk Macieja Janowskiego. Junior Azotów Tauron Tarnów, który jest głównym faworytem rzeszowskiego finału, może zatem jako pierwszy zawodnik w historii polskiego speedwaya zdobyć Srebrny Kask trzy razy z rzędu, a cztery w ogóle (Janowski triumfował w SK w latach 2008, 2010 i 2011 – przy. red.). Szyki tarnowianinowi będą się starali pomieszać przede wszystkim bracia Przemysław i Piotr Pawliccy. Przed rzeszowską publicznością zaprezentuje się także m.in. Damian Adamczak, który w tym sezonie bronił barw PGE Marmy na zasadzie gościa.

Lista startowa: 1. Piotr Pawlicki (Leszno), 2. Damian Adamczak (Łódź), 3. Jakub Jamróg (Tarnów), 4. Łukasz Sówka (Rzeszów), 5. Kamil Pulczyński (Toruń), 6. Maciej Fajfer (Gniezno), 7. Adam Strzelec (Zielona Góra), 8. Kacper Gomólski (Tarnów), 9. Tobiasz Musielak (Leszno), 10. Kacper Woryna (Rybnik), 11. Bartosz Zmarzlik (Gorzów), 12. Szymon Woźniak (Bydgoszcz), 13. Emil Pulczyński (Toruń), 14. Przemysław Pawlicki (Leszno), 15. Oskar Fajfer (Gniezno), 16. Maciej Janowski (Tarnów), 17. Łukasz Bojarski (Opole), 18. Adrian Cyfer (Gorzów).

Biletem wstępu na piątkowy finał będzie program zawodów w cenie 10 zł.

FINAŁ SREBRNEGO KASKU
Rzeszów – piątek, godz. 17

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments