Elton John napisze o AIDS

Fot. MWMedia

Sir Elton John pracuje nad wspomnieniami, w których opowie o swoim życiu w czasach, gdy z powodu AIDS zmarło wielu artystów. Książka ma zawierać m.in. opis jego przyjaźni z liderem grupy Queen, Freddiem Mercurym.

Elton John walczy z AIDS, chorobą, która odebrała mu wiele bliskich osób, już od 20 lat. Powołał wówczas Elton John AIDS Foundation, która zbiera fundusze na walkę z epidemią tej choroby. Również dochód z książki ma zostać przekazany na ten szczytny cel.

W opublikowanym w poniedziałek oświadczeniu wydawnictwo Hodder & Stoughton obiecuje, że książka będzie stanowić „bardzo osobiste wspomnienia Eltona Johna, wśród nich również opis bólu po utracie bliskich przyjaciół”.

Obok tak znanych gwiazd jak Mercury, Elton John przywołuje także postać Ryana White’a, amerykańskiego ucznia, któremu z powodu choroby zabroniono chodzić do szkoły. Według doniesień mediów Elton John miał być przy 18-latku w chwili jego śmierci w szpitalu w 1990 roku.

– To choroba, którą trzeba zwalczyć nie jakimś cudownym lekiem, ale zmienianiem serc i umysłów, wspólnym wysiłkiem całego społeczeństwa, żeby przełamywać dzielące nad różnice i budować mosty współczucia – powiedział Elton John.

– Pisząc tę książkę cały czas zadawałem sobie pytanie – dlaczego w sprawie AIDS nie robimy więcej? – dodał muzyk.

Książka ma trafić do księgarni w lipcu 2012 roku. Premiera zbiegnie się z XIX Międzynarodową Konferencją nt. AIDS, która w tym czasie odbędzie się w Waszyngtonie.

PAP Life, anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments