Emanuele Zanini nowym trenerem Asseco Resovii

Do końca tego sezonu Asseco Resovię prowadzić będzie Emanuele Zanini. Fot. Maciej Goclon

SIATKÓWKA. PLUSLIGA. Włoski szkoleniowiec Emanuele Zanini poprowadzi siatkarzy Asseco Resovii. Umowa podpisana została do końca obecnego sezonu.

Emanuele Zanini ma 54 lata i w swojej karierze trenerskiej prowadził m.in. kluby we Włoszech, na Słowacji, w Austrii i we Francji. Był asystentem Andrei Anastasiego w klubie Gabeca Montichiari oraz reprezentacji Włoch. Później rozpoczął karierę pierwszego trenera. Prowadził kadry Słowacji i Turcji, obecnie pracuje w reprezentacją Chorwacji. Ze Słowacją w latach 2008 i 2011 wygrał Ligę Europejską, a w 2011 zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Europy. Pracował także w Polsce, gdzie w sezonie 2017/2018 roku prowadził drużynę Aluron Virtu Warta Zawiercie, beniaminka PlusLigi. Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpocznie we wtorek. Asystentem trenera Zaniniego będzie Wojciech Serafin, który tymczasowo zastępował na stanowisku pierwszego trenera, Piotra Gruszkę. Pozostały skład sztabu szkoleniowego pozostanie bez zmian.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
A1954
11 miesięcy temu

Po zakończeniu sezonu wróci Gruszka

Bogusław
Bogusław
11 miesięcy temu

Porażka, zal ich oglądać

dack
dack
11 miesięcy temu

Igła stwórz szkielet drużyny i dokupujcie lepszych a nie rewolucja co roku. Tak prowadzą tylko amatorzy.
Zatrudnijcie Polaka i dajcie mu sezon gry.

maniek
maniek
11 miesięcy temu

Co trener pomoże jak tam nie ma kim grać.

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  maniek

Trzech mistrzów świata, dwóch obecnych członków reprezentacji Polski, kilku byłych reprezentantów kraju, kilku reprezentantów innych krajów, i co, i nie ma kim grać? A może jest ich ( potencjalnych graczy) zbyt dużo? Może podpisywać kontrakty kilkuletnie? W każdym razie, cos trzeba z tym zrobić.