Emeryci w ZUS-ie blokują miejsca pracy młodym.

RZESZÓW.Do redakcji zgłosiła się rozgoryczona czytelniczka twierdząc, że pomimo wysokich kwalifikacji nie może dostać pracy w rzeszowskim ZUS-ie. Tymczasem pracuje tam 80 osób, które mogły by już dawno pójść na emeryturę.

ZUS odpiera te zarzuty twierdząc, że podana liczba  jest zdecydowanie zawyżona. Większość pracowników to ludzie młodzi powyżej 25 i 35 roku życia. Starsi pracownicy stanowią mniejszość.

Osiągnięcie wieku emerytalnego nie stanowi podstawy do wypowiedzenia umowy o pracę – wyjaśnia Małgorzata Bukała, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału ZUS. Przy ocenie pracownika liczy się przede wszystkim  wiedza, umiejętności i doświadczenie. Jakość pracy i wiek nie są ze sobą w żaden sposób racjonalnie powiązane.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
L.k
L.k
9 lat temu

Rozgoryczona czytelniczka nie musi pracować w ZUSIE ,również dobrze może pracować gdzie indziej.Wydaje się jej zapewne,że jest najmądrzejsza i wszystko się jej należy.Prawda jest taka ,że g.. się jej należy.Jeżeli chce żyć to niech się weżmie za jakąkolwiek inną robote,a nie szuka dziury w całym. Prwadopodobnie nie chce się jej pracowac,dlatego szuka posady w Zusie. Może w sklepie znajdzie prace,czy też w innym zawodzie. Ta pani zapomniała,że emeryci posiadają przede wszystkim doświadczenie,co jest ważniejsze jak kawałek dyplomu,może zaocznych studiów,które można porównać do zawodowki z przed 30 lat. Widoczne pani ta nauczona była tylko brać i wydaje się jej ,że wszystko… Czytaj więcej »