Emerytury będą głodowe

Dzisiejsi 30- i 40-latkowie na emeryturze raczej nie poszaleją. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Emerytalna katastrofa za 30 lat? Potwierdzają to kolejne dane.

Przyszłe emerytury dzisiejszych 20-sto, 30-sto a nawet 40-sto latków będą bardzo niskie. Według szacunków polski system emerytalny będzie coraz bardziej kulał i stawał się coraz mniej wydajny. Właściwie już teraz nie bilansuje się kwota wpływów i wydatków Za kilkadziesiąt lat dostaniemy emerytury w kwocie kilkuset złotych.

Więcej w Super Nowościach

Artur Getler

do “Emerytury będą głodowe”

 1. ROMAN

  jak system oparty jest na układach no to tak to wygląda – sami swoi a niewolnicy nic nie dostaną mają zdychać

 2. ja

  rudy oszust ma przecież dożywotnią emeryturę

 3. stary czytelnik

  Jak to jest, że ZUS taki biedny i na nic pieniędzy nie ma, ale jak ktoś zarabia bardzo dużo, to powyżej określonej kwoty jego zarobków, ZUS zaprzestaje pobierać mu składkę. Być może zamysł pozornie był logiczny – żeby kiedyś nie wypłacać mu horrendalnej emerytury, tyle że w ten sposób ZUS pozbawia się sporej ilości gotówki, która by mogła wpłynąć, a nie wpływa. Niechby to było np. tak, że powyżej określonej kwoty zarobków kwota składki (wysoka dodajmy) już dalej nie rośnie, ale jest dalej odprowadzana – a nie w interesie najbogatszych rezygnować całkiem z wpływów do kulejącej kasy.
  Druga rzecz: całą armia wysokich emerytów, wojsko, i niektórzy wyżsi rangą pracownicy wymiaru sprawiedliwości w ogóle żadnych składek na ZUS nie płacą. Emeryturę płaci im państwo, czyli my wszyscy, z bieżących środków (do tego wiek emerytalny mundurowych -już od 35 roku życia! -to temat rzeka), do tego nie dotyczą ich ograniczenia swiadczeń w przypadku założenia własnej dochodowej działąlności podjęcia dobrze płatnej pracy itp. System emerytalny opiera się u nich na całkiem innych zasadach, a emerytura od majora wzwyż (a ilość pułkowników, generałów rośnie w ostatnich latach w postępie geometrycznym) to spoooro ponad 5 tysięcy złotych na rękę co miesiąc.

 4. asterix1969

  Musimy płacić składki emerytalne, żeby było z czego płacać obecnych emerytów.
  A przyszłość naszych emerytur jest jednoczesnie żałosna.

 5. Rzeszowianka

  a będą emerytury? W tym tempie, to ZUS kasy na emerytury mieć nie będzie wcale, więc lepiej liczyć na samego siebie. Tylko, żeby jeszcze prawie 1000 zł co miesiąc nie zabierali, to możnaby je odkładać na emeryturę, a tak zabiorą, omamią, że to pieniądze, które człowiek odkłada na emeryturę (co oczywiście jest nieprawdą, bo to co dajemy obecnie, jest konsumowane przez obecnych emerytów, rencistów itd.), a jak przyjdzie co do czego, to rozłożą łapki i powiedzą „nie ma”, czyli emerytury dla wybranych, tj. polityków :) Polska – co za piękny kraj. Jak dla mnie, to mogliby w ogóle zlikwidować emerytury, przedsiębiorcy niech odprowadzają kasę np. z tytułu składki zdrowotnej, a resztę kasy niech każdy po swojemu „odkłada”, do banku, do skarpety, bo na to państwo raczej nie da się liczyć.

 6. olek

  Złodzieje i po co sie staram aby mieć wyższą stawkę a przez to wyszą stawkę zus jak i tak mnie okradną.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.