Eminem na szczycie

Raper Eminem jest pierwszym amerykańskim artystą, który sprzedał ponad milion albumów w wersji cyfrowej. Muzyk pobił rekord swoim krążkiem „Recovery” wydanym w czerwcu 2010 r.

Album w wersji cyfrowej sprzedał się w liczbie 1,001,000 kopii, co po dodaniu liczby sprzedanych tradycyjnych egzemplarzy daje łączny wynik 3,9 milionów krążków. – To niezwykłe osiągnięcie tego nietuzinkowego artysty. Miałem przyjemność pracować z Eminemem i cieszę się, że mam swój udział w kolejnym kamieniu milowym na drodze jego kariery – powiedział Steve Berman, wice-przewodniczący Interscope Records – wytwórni, która wydaje muzykę rapera.

Natomiast największe szanse na sprzedaż ponad miliona cyfrowych kopii albumu wśród brytyjskich wykonawców jest oczywiście Adele – niekwestionowana gwiazda nr 1 na Wyspach.

Eminem to jeden z najbardziej cenionych amerykańskich raperów na świecie. Jest laureatem trzynastu nagród Grammy i Oscara za utwór “Lose Yourself do filmu “8 mila”, w którym wcielił się w główną postać.

Jego ostatni album, “Recovery” sprzedał się w nakładzie 5.7 mln egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającym się albumem 2010 r.

PAP, tz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.