Euro dla naszych bezrobotnych

Gmach parlamentu w Strasburgu

STRASBURG, PODKARPACIE. Parlament Europejski poparł wniosek o udzielenie pomocy finansowej Unii Europejskiej dla pracowników ze Stalowej Woli i Nowej Dęby, którzy stracili pracę z powodu likwidacji firm.

Polska zwróciła się o unijną pomoc w związku z grupowymi zwolnieniami w przedsiębiorstwach, które zajmują się produkcją maszyn i urządzeń. Zwolnieniami objęto 594 pracowników w trzech przedsiębiorstwach.

– Wsparcie z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG) zamknie się kwotą 453 570 euro i będzie przeznaczone dla 200 osób zatrudnionych uprzednio w zakładach produkcji maszyn budowlanych, drogowych i górniczych (Huta Stalowa Wola SA, HSW – Zakład Zespołów Napędowych Sp. z o.o. oraz Zakłady Metalowe Dezamet S.A.) – poinformował supernowosci24.pl Andrzej Sanderski z serwisu prasowego Parlamentu Europejskiego. – Pracownicy ci stracili w 2009 roku pracę z powodu spadku eksportu wyrobów maszynowych do Niemiec, Rosji i Ukrainy w wyniku globalnego kryzysu gospodarczego.

Europejski Fundusz Dostosowania do Globalizacji (EFG) został stworzony w celu udzielenia wsparcia pracownikom zwalnianym w wyniku poważnych zmian strukturalnych w handlu światowym spowodowanych globalizacją lub kryzysem finansowym.
Pieniądze mają pomóc bezrobotnym w powrocie na rynek pracy. Będzie wydana na poradnictwo zawodowe, szkolenia, przekwalifikowania, pomoc w reorientacji zawodowej oraz promowanie przedsiębiorczości lub pomoc w samozatrudnieniu. Roczny budżet funduszu wynosi 500 milionów euro.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Meritum
Meritum
10 lat temu

Czyli nie otrzymają do kieszeni tych pieniędzy, tylko urzędnicy stworzą szkolenia, na które pozapraszają swoich znajomych… A może będa szkolenia jak skutecznie szukac pracy? Przecież to chore!!! Ludzie mieli pracę a teraz pójda na szkolenie z zakresu AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY….!!!