- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Euro dla naszych bezrobotnych

Posted By mpp On 5 kwietnia 2011 @ 13:34 In Kronika Policyjna | 1 Comment

Gmach parlamentu w Strasburgu

STRASBURG, PODKARPACIE. Parlament Europejski poparł wniosek o udzielenie pomocy finansowej Unii Europejskiej dla pracowników ze Stalowej Woli i Nowej Dęby, którzy stracili pracę z powodu likwidacji firm.

Polska zwróciła się o unijną pomoc w związku z grupowymi zwolnieniami w przedsiębiorstwach, które zajmują się produkcją maszyn i urządzeń. Zwolnieniami objęto 594 pracowników w trzech przedsiębiorstwach.

- Wsparcie z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG) zamknie się kwotą 453 570 euro i będzie przeznaczone dla 200 osób zatrudnionych uprzednio w zakładach produkcji maszyn budowlanych, drogowych i górniczych (Huta Stalowa Wola SA, HSW – Zakład Zespołów Napędowych Sp. z o.o. oraz Zakłady Metalowe Dezamet S.A.) – poinformował supernowosci24.pl Andrzej Sanderski z serwisu prasowego Parlamentu Europejskiego. – Pracownicy ci stracili w 2009 roku pracę z powodu spadku eksportu wyrobów maszynowych do Niemiec, Rosji i Ukrainy w wyniku globalnego kryzysu gospodarczego.

Europejski Fundusz Dostosowania do Globalizacji (EFG) został stworzony w celu udzielenia wsparcia pracownikom zwalnianym w wyniku poważnych zmian strukturalnych w handlu światowym spowodowanych globalizacją lub kryzysem finansowym.
Pieniądze mają pomóc bezrobotnym w powrocie na rynek pracy. Będzie wydana na poradnictwo zawodowe, szkolenia, przekwalifikowania, pomoc w reorientacji zawodowej oraz promowanie przedsiębiorczości lub pomoc w samozatrudnieniu. Roczny budżet funduszu wynosi 500 milionów euro.

ac


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/euro-dla-naszych-bezrobotnych/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.