EuroDisneyland za najlepszy plakat

Do 1 marca uczniowie szkół podstawowych mogą jeszcze nadsyłać plakaty na ogólnopolski konkurs plastyczny. Autorzy najlepszej pracy pojadą do Parku EuroDisneyland pod Paryżem, a ich dzieło będzie promowało bezpieczną drogę do szkoły na billboardach w całej Polsce.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Ma zachęcić dzieci do przedstawienia swoich pomysłów na polepszenie sytuacji na polskich drogach. Plakat powinna przygotować (dowolną techniką) cała klasa lub zespół, np. grupa świetlicowa, koło przedmiotowe, zainteresowań, etc. Nagrodą główną jest wyjazd zwycięskiego zespołu wraz z opiekunami na kilkudniową wycieczkę do EuroDisneylandu pod Paryżem, a plakat ich autorstwa ilustrujący hasło “Bezpieczna droga do szkoły” zostanie wyeksponowany w całej Polsce na billboardach patrona programu.

Konkurs jest organizowany w ramach 11. edycji programu edukacyjnego “Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. Prace oceni jury, w którym zasiądą m.in. przedstawiciele MEN, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego. Do finału przejdzie tylko 5 najlepszych plakatów nadesłanych przez dzieci z całej Polski. Finaliści będą rywalizować o nagrodę główną w kwietniu 2011 r. w Warszawie.

Program edukacyjny “Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault jest realizowany od 2000 roku w 19 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w niej udział prawie 11 milionów dzieci, w tym przeszło 710 000 z Polski. Konkursowy formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments