Europoseł Łukacijewska dostanie ponad 20 tys. zł emerytury!

Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Elżbieta Elżbiecie nierówna czyli europosłom na emeryturze bieda nie grozi. Zwykłym ludziom na pewno lekko nie będzie. 

Europoseł zarabia 30 tys. zł miesięcznie. Praw do emerytury nabywa już po 3 latach bycia europosłem! W wieku 63 lat może przejść na emeryturę – wtedy za każdy rok bycia europosłem dostanie 1140 zł. Czyli po jednej kadencji należy mu się emerytura w wysokości 5700 zł. A jeśli będzie pełnił funkcję przez 4 kadencje to dostanie emeryturę wysokości 22 800 zł  miesięcznie.

Do tego dochodzi emerytura wypracowana w kraju. Ogólnie ujmując  spokojna starość.

Zwykły Polak na takie rarytasy liczyć nie może. Nie dość, że rząd PO chce zafundować swoim rodakom wydłużenie wieku emerytalnego do 67 lat, to jeszcze za kilkanaście  lat wysokość statystycznej emerytury nie przekroczy tysiąca złotych. Rząd szykuje się do uderzenia w najbiedniejszych Polaków, choć sami politycy, także ci z naszego regionu, mają emerytalną przyszłość zapewnioną na wysokim poziomie. Prym wśród polityków wiodą europosłowie to oni dziś mają zagwarantowane duże zarobki a w przyszłości naprawdę solidne emerytury.

Porównując to z sytuacją zwykłych ludzi porównanie wypada tragicznie. W przedstawionym zestawieniu porównujemy emeryturę europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej i jej rówieśniczki, Elżbiety Godlewskiej z Rzeszowa. Zakładamy, że to nie koniec kariery pani Łukacijewskiej w Europarlamencie i pobędzie tam w sumie 4 kadencje. Jednocześnie dla Pani Eli z Rzeszowa zakładamy, że przez całe życie zarabia średnią podkarpacką. Efekt? Europosłanka dostanie emeryturę 30 razy wyższą niż jej rówieśniczka ciężko pracująca za psie pieniądze.

Artur Getler

do “Europoseł Łukacijewska dostanie ponad 20 tys. zł emerytury!”

 1. pwojownik

  byla kochanica w po to ja wystawili

 2. pp

  tusk to oszust zycze jemu z calego serca i jego rodzinie zeby nie doczekali emerytur

 3. robert

  Brawa….!!!!! Pni Elżbieto, jak by przypadkiem pani zabrakło na pranie dla dzieci…zapraszam do mnie . dam pani proszek do prania…Szanuje biednych ludzi ……PRECZ ZE ZŁODZIEJSTWEM !OKRADAJĄ NAS PROSTYCH I HARUJĄCYCH LUDZI.

 4. Janek

  My POlacy chcemy by nas rzad zyl godnie i wygodnie. Dlatego chodzimy lub nie chodzimy do glosowania a teraz placzemy na forum bo zle ale tylko to nam pozostalo. Na ulice nigdy nie wyjdziemy bo po co??? w koncu zyje sie nam lepiej. Jest fajno.

 5. Józef

  REFORMA – bardziej na wesoło, dla tych co nie umieli przeczytać mojego poprzedniego wpisu

  … Polska rok 2054.
  ZUS po raz kolejny podniósł emerytalną poprzeczkę.
  Rodzina Pyziołów: Wacek Pyzioł, nestor rodu,lat 104, operator koparki,dorabia do pensji rozwożąc butle gazowe. Czasem zapomina do czego służy koparka, ale to nic. Zeszyt z opisem nosi przy sobie,nie widzi na jedno oko a drugie o 40% osłabione, ale życzliwi przechodnie zawsze poczytają o co biega.Zona Wacka Krystyna Pyzioł, lat 101, księgowa.Kochane prawnuczki dowożą ją do roboty, na zmiany przeliczają słupki liczb, co przy czterdziestu prawnuczkach przebiega dosyć sprawnie i pozycja Krystyny w firmie jest nie do zakwestionowania.Antoni Pyzioł,syn Wacka i Krystyny, lat 80,leśniczy z zaawansowanym Alzheimerem.Okrutny Niemiec rzuca Antonim po całym powiecie.GPS wszyty w portki informuje wnusie o miejscu pobytu dziadka.ZUS oddala tysiąc czternaste podanie o rentę. Małżonka Antoniego, Marianna, lat 78,laborantka w zakładach chemicznych.Jest po sześciu wybuchach i dwóch wyciekach trucizn.Okopcona, lecz pełna wigoru.Drugi syn Wacka, Leszek Pyzioł, lat 78.Murarz i tytan pracy.Jeden poziom budynku w rewelacyjnym czasie ośmiu lat.Dwóch pomocników, obaj po 70 lat kryją Lesia jak mogą.Zona Leszka, Józefa, lat 74, fryzjerka.Z konieczności strzyże owce.Im jest wszystko jedno jak wyglądają po robocie Józefy.Kolejny syn Wacka, Marian Pyzioł,lat 76,operator dźwigu żurawia.Mieszka na stałe w kabinie.Nie opłaca się schodzić bo trochę to trwa.Wnusie dowożą prowiant i DVD ze zrzędzeniem żony, Teofili Pyzioł, lat 75,położnej z Parkinsonem czasowo zawieszonej w czynnościach zawodowych po trzech upuszczeniach noworodków.Kolejne dziecko Wacka i Krystyny Pyziołów córka Stefania Krążol, lat 82,pilotka wycieczek zagranicznych, której i tak nikt nie słucha bo często angielskie słowa miesza z rumuńskimi i rosyjskimi.U Stefci historia potrafi wyglądać nieco dziwnie i bywa, że Jaćwięgowie leją Krzyżaków pod Koronowem a Henryk Pobożny zostaje małżonką księcia Witolda, przez co wzmacnia się przymierze Sasów i Hetytów.Na marginesie, mąż Stefanii, Leon Krążol, lat 95, chirurg na rencie inwalidzkiej, bo ZUS sprytnie przeliczył wydatki na Krążola i wydatki na ofiary jego trzęsących się dłoni.Krążol wygrał.Może zwiedzać świat za 1600 zł renty.Ostatni syn Wacka i Krystyny, Wiesław, lat 69, policjant z wydziału kryminalnego na rok przed emeryturą.Ostatni sukces – wielogodzinny pościg i aresztowanie dziewięćdziesięcioletniego złodzieja batoników.Wśród przedstawicieli trzeciej generacji na uwagę zasługuje Jeremiasz Pyzioł, syn Antoniego i Marianny Pyziołów, lat 58, po przeszczepie nerki i dwóch zawałach nadal lata helikopterem GOPR-u.ZUS uzależnia prawo do renty od trzeciego zawału.(wszelkie podobieństwa do ewentualnych rzeczywistych Pyziołów i Krążolów są czysto przypadkowe zaś przytoczone fakty posiadają charakter fikcji literackiej)

 6. kkk

  DO 67 LAT ZAPIER…… TY…. kwoko

 7. Brachu Stachu

  Dla tych, co mówią, że Poręba też dostanie – a tak, dostanie, tylko, że:
  a) on nie jest z opcji rządzącej, która chce nam podnieść wiek emerytalny do 67 roku życia,
  b) jest namacalnym dowodem, ze jest równość płci, bo dostanie tyle samo co ona :)

  Poza tym w swoich radiowych wypowiedziach europosłanka zbulwersowała się faktem grzebania w jej zarobkach – a co, to ona nie jest urzędnikiem publicznym utrzymywanym za NASZE pieniądze? Zarobki urzędasów są jawne, Elżbieto! Jako „walcząca feministka” odniosła się również do braku profesjonalizmu redaktora, bo to „chłop”. O, to na pewno nie jest szowinizm, droga europosłanko. Nie wspomnę już o hasłach, które wiele mówią o jej poziomie intelektualnym – stwierdziła, że lepiej niech pogrzebią w majątkach właściciela SN. A wielkie g… jej do tego i do każdego prywatnego przedsiębiorcy (czyli mnie także). My zarabiamy na własne konto pieniądze z rynku, a ty polityku od siedmiu boleści zarabiasz pieniądze z naszych podatków! Howgh!

 8. Kazek

  Nie wiem akurat dlaczego to odnosić tylko do Łukaciejewskiej a nie do wszystkich posłów i eurodeputowanych. Jak na tragedię Smoleńską wydano kilkadziesiat milionów to jakoś Wasza gazetka milczała.

 9. wasyl

  czyli UE i PO to jedna banda złodzieji, każdy dba o siebie a innych i tzw. państwo ma daleko w d-u…., to tylko slogany wyborcze najlepiej im wychodzą

 10. roman

  Józef – „Czy zdajecie sobie państwo sprawę ,że każdy z tej grupy będzie tym samym miał uszczuploną kwotę podstawy waloryzacyjnej w roku następnym itd..”

  zdajemy sobie sprawę
  zdajemy sobie sprawe, ze pewne grupy społeczne były zawsze okradane – bo trzeba było dać lepiej zarobić górnikom, bo policjantom, bo wojskowym, którzy nie palili sie do mordowania Talibów, bo stadion narodowy trzeba w Warszawie, a to dołozy się Keplerowi i spółce, a to zagłębie miedziowe trzeba docenic i dac tamtym zarobić

  a naubożsi emeryci i renciści zawsze byli w plecy !

  policjantom i ubekom waloryzowano emeryturę od razu 100 – 300 zł
  a renciscie i emerytowi 5- 10 zł !

  i tak co roku
  /teraz europosłom i innym „wybrańcom narodu” będzie sie płacić kokosy/

  a emeryt ma jeść kit z okien ?
  dokąd ci najbiedniejsi maja się składać na „elity” ?

  gdyby te kanalie zrozumiały jak okradają reszte społeczeństwa – nie musielibyśmy pracować do 67 roku życia !

  Wszystko co biedny nród zarobi – przejedza i przefiutają te hieny „wysoko uposażone” !

  dokąd mamy to znościć !?

  • Klemens

   Ponieważ z treści twoich postów wynika, że nie rozumiesz sensu terminu „waloryzacja”, więc podejmowanie w takiej sytuacji jakiejkolwiek dyskusji na temat „waloryzacji” kwotowej mija się z celem. Uświadamiam ci mimo wszystko, że „najubożsi emeryci i renciści – co to są w/g ciebie – zawsze w plecy”, są najubożsi nie dlatego, że innym władza zapewniła tłuste emerytury, tylko dlatego, że teraz zbierają owoce swojego beztroskiego podejścia do własnej przyszłości. Profesor uniwersytetu ma wysoką emeryturę dlatego, że często przez kilkadziesiąt lat służył swoim intelektem państwu i obywatelom. Dyrektor fabryki czy innego dużego zakładu produkcyjnego ma wysoka emeryturę dlatego, że przez całe swoje dorosłe życie miał na głowie ludzi, majątek firmy i odpowiedzialność, że często był dyspozycyjnym 24 godz./na dobę i odpowiadał głową za wszystko . Policjant, strażak czy żołnierz jesli ma wyzszą emeryture od „najuboższych emerytów i rencistów” to dlatego, że żył i pracował w rygorze rozkazu, że musiał stawić sie do słuzby w piatek, światek i niedzielę, w dzień i w nocy – bez zadnych nadgodzin czy stawek nocnych, a zdania w słuzbie MUSIAŁ wykonywac nawet z narażeniem swego życia i zdrowia. Architekt, lekarz specjalista czy górnik zasłuzyli SWOJA PRACĄ na to by mieć wyższa emeryture niż ten, który przez całe życie poszukiwal pracy i wyaznawał zasade „czy sie stopi czy sie leży …”! Jesli więc dzisiaj ktoś „ma w plecy” , to najczęściej ci, krtórzy oprace uznawali za dopust Bozy. Nie obwiniaj za to tych, co przez całe życie uczciwie i z oddaniem pracowali.

 11. janles62

  Ziobro, Kurski i inni z PIS też będą mieli

 12. Maciek

  Po pierwsze, nie wiem dlaczego takie wielkie halo ponieważ to nie tylko Pani poseł Łukacijewska dostanie ale każdy z europosłów, nie mówiąc o europosłach z innych kajach :) Po drugie, jest to artykuł typowo polski – czyli „o mój Boże ona ma lepiej to napewno kradnie albo jest w mafi” czyli narzekanie, narzekanie i narzekanie:) a może tak zamiast patrzeć komuś na ręce wziąść sie do pracy ? Czy ktoś zna biografie Pani Poseł ? Od czego zaczynała? Czy ktoś komuś broni iść do polityki? Iść do Parlamentu? Ja pierdziu … przestańcie ludzie narzekać tylko weźcie sie do pracy:) Nie możesz znaleźć pracy? To ją stwórz :) bo narzekają tylko życiowi nieudacznicy :) Amen :]

 13. Józef

  Jan, rzeszowiak, Dominik – Graś, Boni, Niesiołowski, Kutz …….itd to prawdziwa awangarda władzy!. Ludziska kochani czy Wy macie ” solą”odpadową zasypane oczy w mediach?. Ja rozumie, że nie wszyscy mają wspólne interesy aby czuć się Polakami i rozumieć potrzeby innych. Głupota przebija w słowach Marcina piszącego o waloryzacji kwotowej , jako opcji super sprawiedliwej wręcz oszałamiającej dobroci koalicji PO/PSL. Czy potraficie zrozumieć że każdy emeryt który wypracował ponad 1500 zł sobie należną emeryturę przez okres całego życia zawodowego ma być zadowolony jeśli od nadwyżki tej kwoty nie dostanie nawet grosza należnej waloryzacji w imię obowiązującego prawa i Konstytucji?. Czy zdajecie sobie państwo sprawę ,że każdy z tej grupy będzie tym samym miał uszczuploną kwotę podstawy waloryzacyjnej w roku następnym itd.. Co do grupy niżej sytuowanych z takim samym ponoć żołądkiem trzeba zapytać gdzie byli i co robili do tej pory, i czy nie lepiej by było aby Ci którzy nie z własnej winy mają mniej- dostali jednorazowe kwoty wyrównujące koszty utrzymania?, niż mieszać w systemie istniejącym, który i tak jest zaskarżony do T.K i zapewne będzie uchylony.
  Teraz wracam do początku krótko i węzłowato : zamiast wymieniać po kolei nazwiska wybranych swoich oblubieńców do Europarlamentu , lepiej wymieńcie tutaj pod spodem przyczyny i ludzi którym w ciągu ostatniego okresu po 1989r udzielaliście poparcia, rozliczcie ich za afery, zniszczenie gospodarki, wyprzedaż majątku narodowego , a przede wszystkim z tego jak Was reprezentują w Parlamencie.
  Wtedy zobaczycie kto odpowiada za to iż dziś płaca minimalna w UE waha się od 123 EURO w Rumuni do 1750 EURO w Luksemburgu, zaś koszt wyjazdu w Dolomity na narty premiera przez ostatnie dwa lata (i jego przylot na parę godz do kraju kosztował każdorazowo po 220tys.zł, dwa miliony w ubr. na same przeloty do Gdańska)., J.Kaczyńskiemu zazdrościcie to ,że za własną kasę opiekuje się jak może starszą matka i chowa kota?. Czy aby ktoś się nie pomylił w tym dochodzeniu do dobrobytu?. Dlaczego dobroduszny rząd miłości narodowej zaoszczędził tylko w tym roku na waloryzacji kwotowej ponad 1miliard 200tys.zł ,a wszyscy emeryci i renciści jak widać są niezbyt zadowoleni. Czy dopiero praca do śmierci i ograniczenie środków dla niepełnosprawnych, hospicjów i kosztów leczenia odpowietrzy Wam mózgi?. Winszuję dobrego samopoczucia.

 14. JANUSZ KWALIK

  NIE WIEM DLACZEGO JEST TAKIE WIELKIE OBURZENIE, PRZECIERZ PLATFORMA TO LUDZIE DBAJACY O SWOICH I SPOLECZENSTWO BOGATE. CALA RESZTA SIE NIE LICZY. JUZ W

  REKLAMOWKACH PRZEDWYBORCZYCH PIS POKAZYWALO PUSTE LODOWKI W WYPADKU WYGRANEJ PO. I TAK NIESTETY SIE DZIEJE I TO BEDZIE SIE POGLEBIAC.

 15. rzeszowiak

  Czemu się dziwicie, to po co ją wybieraliście ??? z góry wiadomo było że leci tam po to aby takie kokosy zarabiać, zresztą czemu przedstawiacie szanowna redakcjo akurat pania łukaciejewska ,ten temat wszystkich eurodeputowanych dotyczy ,też waszego kolegę pisola pana poręby.

  • Paweł

   Nie głosowałem, bo na kogo? Jeden drugiego (ą) wciąga po znajomości, rodzinie. Sami sobie teraz stołki zapewniają

 16. Dominik

  a Poręba z PiS jako europoseł to co weźmie mniej !!!

 17. Jan

  Opinie wyrażane na tym forum są zdumiewające.

  Pokutuje jeszcze przeświadczenie, iż ktoś, a najlepiej władza powinna myśleć za ogół, skoro wszyscy mają jednakowe żołądki.

  Urawniłowka w aspekcie „wszyscy mają jednakowe żołądki”, to bezsens.
  Może i żołądki tak, ale ilością szarych komórek, to już natura obdarzyła różnie, a przede wszystkim ilością używanych

  Od przemian ustrojowych minęło ponad 20 lat, ale homo sovieticus w polskim społeczeństwie nie zaginął.
  Homo sovieticus (z łacińskiego – człowiek radziecki),to termin, który wprowadził rosyjski pisarz A. Zinowjew, w książce Homo sovieticus.

  Jednak to Josif Brodski bardziej przystępnie opisał postawę życiową homo sovieticusa:
  cyt.: „….Człowiek wschodu (homo sovieticus) za wszystkie swoje niepowodzenia obwinia innych, a to współpracowników, a to w końcu państwo.
  Człowiek zachodu przyczyn swoich klęsk szuka w sobie, we własnych błędach i ułomnościach i w pracy nad sobą widzi swoją szansę….“

 18. ROMAN

  dawniej dookoła króla była cała masa – zauszników- popleczników- sług- donosicieli- krwiopijców- zabójców- klakierów- darmozjadów- szpicli-agentów- wszystko ze sobą powiązane jak węzeł gordyjski- czy coś się zmieniło nie ! – ziemia się parę razy obróciła a wszystko jest po staremu – czyli – od wyborów do wyborów – i wizje – jak to będzie co to będzie – nic nie będzie ! pobutka.

  • roman

   marcin
   2 marca 2012 – 10:19
   Ja już czytając takie rzeczy nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ludzie na chleb i opał nie mają, dostają niektórzy 500 zł renty i cały miesiąc maja przeżyć a tu taka kur…a z naszych podatków będzie opływać w złocie. POdobnych przypadków jest setki tysięcy jak nie miliony. Różnego rodzaju odprawy na szczeblu publicznym, kolosalne zarobki w radach nadzorczych gdzie jest po 5-ciu prezesów i 15 zastępców. Ludzie opamiętajcie się musimy się zebrać i uderzyć na Warszawę i skończyć z tym pasożytnictwem raz na zawsze.

   masz racje @Marcin

   szara masa ma pracować do 67 roku życia po to aby tym sk… synom żyło się „g o d n i e”

   Przeciez rencista któremu Tusk obiecał czteroletnią waloryzacje kwotową /później zabrał do jednego roku/ moze nie dostać nawet głupich pięćdziesięciu zł na rękę bo antykomor zaskarżył tę decyzję tdo Trybunału Konstytucyjnego
   rzekomo protestowała policja i inne mendy, którym to było sola w oku
   Teraz podniesiono wszystkim mudurowym pensje o 300 PLN a bo rencisci nie protestowali do antykomora ….
   A rencistom nie wylkuczone, ze nie da się nawet marnych 50 zł

   no bo ktoś na tych ch …. musi zapracować
   a oni muszą żyć „g o d n i e” ! :evil:

 19. zombi

  …” po równo nie znaczy sprawiedliwie”…Teraz juz wiem dlaczego na zdjęciach jest Pani zawsze taka radosna i szczerzy radosnie ząbki.

 20. marcin

  Ja już czytając takie rzeczy nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ludzie na chleb i opał nie mają, dostają niektórzy 500 zł renty i cały miesiąc maja przeżyć a tu taka kur…a z naszych podatków będzie opływać w złocie. POdobnych przypadków jest setki tysięcy jak nie miliony. Różnego rodzaju odprawy na szczeblu publicznym, kolosalne zarobki w radach nadzorczych gdzie jest po 5-ciu prezesów i 15 zastępców. Ludzie opamiętajcie się musimy się zebrać i uderzyć na Warszawę i skończyć z tym pasożytnictwem raz na zawsze.

 21. Zainteresowany

  Mam spore wątpliwości co do rzetelności przedstawionego materiału, o czym świadczy już sama jego stronniczość…. czy wysokość emerytury w PE nie obowiązuje zarówno posłów z PO jaki i z PiS czy PSL i SLD? Czemu w takim razie nie wściekamy się na Posła Porębę?
  Poza tym zamiast krytykować może warto spróbować swoich sił, zatroszczyć się o to aby zostać jednym z 51 europosłów wśród prawie 40 mln narodu!

 22. Jan

  A czy europoseł Zbigniew Ziobro nie nabędzie prawa do takiej emerytury ?

 23. maryjan

  no i co sie czepiacie Eli przeciez to kobita aktywna wiec o swoja miche juz zadbala. teraz jest najwazniejsza w peło i to ona rozdaje karty. a emeryturke to ona juz sobie dawno zaklepala

 24. LUCYNKA

  ZNACIE FOLWARK ZWIERZECY NAPISANY ORWELOWSKA REKA???
  JAK STADO BARANOW IDZIEMY NA WYBORY, A WYBRANI PO WSZYSTKIM PRZYKLEPUJA ZOLWIKA I MOWIA,- : „NO ZNOWU MIESKO ARMATNIE SPISALO SIE NA MEDAL, OJ BEDZIE Z TEGO KASIORKA NA PODWYZKI I TO DUZE, A CIEMNOCIE BEDZIEMY MOWIC ZE POWSTANA NOWE DROGI,POCIAGI SZBSZE OD RAKIET,ZADNYCH BELEK-SRELEK, ABONAMENTOW I ZE RAZEM WYGRAMY”!
  PS.” SWINKI” MOJE DROGIE ZASTANOWCIE SIE CZY WARTO W TYM MACZAC PALCE?

 25. były pracownik chmielnik zdrój

  do roboty

 26. Józef

  To taka gmina: kiepsko się dzieje,
  Ludzi ubywa, wszystko drożeje,
  Są wielkie plany i dobre chęci,
  Lecz lody tutaj to każdy kreci!

  Kręcą doktory i generały,
  Kręcą burmistrze i wsiowe pały,
  Kręcą ci ze wsi, kręcą ci z miasta,
  Co dzień kręcenie tu się rozrasta.

  Kręcą na dole, kręcą u góry,
  Kręci wesołek, kręci ponury,
  Kręci babinka i dziadek kręci,
  Kręcą prawdziwi, kręcą pogięci.

  Kręci tu stary i kręci młody,
  Ci z NCS-u też kręcą lody,
  Kręci minister i ministerka,
  Kręci tu szpaner, kręci szpanerka.

  Kręcą tu księża, kręcą księżniczki,
  Kręcą tu młode i stare piczki,
  Kręcą hierarchy i ministranty,
  Kręcą geniusze, kręcą palanty.

  I tak kręcimy, i jakoś leci,
  Nad lodziarzami słoneczko świeci,
  Każdy te swoje lody tu ma,
  Więc nie jest kiepsko i szafa gra!

 27. damian

  a ja na takich smieci rzadzacych teraz pracuje i oni beda za moje pieniadze swiata uzywali ja jak przejde na emeryture to dostane 500 zł bo to polska kraj w którym jak nie kombinujesz to zdychasz a władza bawi sie w najlepsze

 28. wiesiek

  ZUS będzie tyle płacił? Jak mam doświadczenie z ZUS poszukają prawa żeby jej tego nie płacić. 11 lat płacili mi rentę z tytułu całkowitej nie zdolności do pracy. Jak skończyłem 61 lat orzecznik uznała że mogę wrócić do zawodu. 2 rok się z nimi procesuję. Nawet zapytał bym prawnika w/w Sup.Now..30 stycznia złożyłem odwołanie od decyzji do sądu za pośrednictwem ZUS w ciągu miesiąca powinni mi dać odpowiedź tak mnie w dzienniku podawczym poinformowano na moje odwołanie do dziś nie mam żadnej wiadomości. Jak postępować czy brak odpowiedzi jest zakończeniem sprawy nie przyznania mi prawa do kolejnego odwołania?

 29. BIEDNI CHORZY POLACY

  PANI ŁUKACIJEWSKA mów tu pani o soli, która nas truła kilkanaście LAT !!! co nas obchodzi pani emerytura !!! gdzie są wasze inspekcje żeby nas chroniły ? TO JUŻ CHYBA KRES WASZYCH RZĄDÓW ? za co biorą pieniądze ci ludzie ?
  taki minister rolnictwa, minister zdrowia, gdzie sanepidy, gdzie IHARS w Rzeszowie ???? LUDZIE czemu jesteśmy truci ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.