Facebook – szpiegowskie narzędzie dla porzuconych

Wyrzucenie swojego byłego partnera z listy znajomych wydaje się prostym i skutecznym rozwiązaniem. Jednak, jak pokazują wyniki badań, jest to złudne rozwiązanie.

Facebook i inne media społecznościowe to doskonała forma nawiązywania i podtrzymywania znajomości. Okazuje się jednak, że to również doskonałe narzędzie do szpiegowania byłych partnerów i partnerek.

Dziewięć na dziesięć osób przyznaje się, że po zerwaniu związku dalej śledzi losy swojego byłego partnera/partnerki za pośrednictwem portali społecznościowych.
Jeśli sami zostaliśmy wykluczeni z grona znajomych ex, o pomoc prosimy znajomych, którzy pozwalają nam za pośrednictwem ich konta śledzić poczynania byłych.
– Technologia bardzo zmieniła sposób, w jaki się rozstajemy. Zmiany statusu, kasowanie zdjęć, sprawdzanie byłego partnera. Kiedyś, kiedy związek się kończył, kończył się raz na zawsze – tłumaczy Veronika Lukacs, autorka rozprawy naukowej “It’s Complicated: Romantic breakups and their aftermath on Facebook”.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Lukacs, śledzimy nie tylko naszych byłych partnerów, ale również ich nowych znajomych i nowych partnerów. Autorka badań zaznacza, że jest to powszechne zachowanie. – Spodziewałam się, że osoby, które po zerwaniu usuwały siebie z grona znajomych, będą cierpiały mniej. Prawda okazała się dokładnie odwrotna. Osoby, te zdecydowanie mocniej przeżywały rozstanie – tłumaczy naukowiec. Zaskoczyło ją również, jak daleko zdesperowani porzuceni mogą się posunąć.

Zdarzają się również przypadki, w których byli partnerzy włamują się na konta swoich ex. Wielu z pytanych porzuconych, przyznaje, że nie spodziewali się, że są do tego zdolni.

PAP Life

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no tak o to chodzi rosną szeregi przyszłych szpiegów i agentów – nawet o tym niewiedzących.